Nowy Numer 28/2019 Archiwum

Pachnące symbole

W Cannes po czerwonym dywanie dumnie stąpają gwiazdy. W Rawie Mazowieckiej dla Jezusa Eucharystycznego usypywany jest kobierzec z płatków kwiatów.

Zgodnie z niemal 80-letnią tradycją w kościele oo. pasjonistów w Rawie Mazowieckiej pachnący dywan, po którym przechodzi po Mszy św. kapłan z Najświętszym Sakramentem, układany jest na zakończenie oktawy Bożego Ciała. W tym roku uroczystej Eucharystii, a później procesji do czterech ołtarzy przewodniczył bp Wojciech Osial. Kaznodzieja, widząc kwiatowe dzieło, dziękował rawianom za wyrażoną w ten sposób miłość do Jezusa. Warto wspomnieć, że co roku w parafii powstaje inny wzór kobierca.

Dostępne jest 38% treści. Chcesz więcej? Kup wydanie papierowe lub najnowsze e-wydanie.

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Zobacz także

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

Zamieszczone przez internautów komentarze są prywatnymi opiniami ich autorów i nie odzwierciedlają poglądów redakcji

Reklama

Zapisane na później

Pobieranie listy

Sponsorowane

Https://Www.AUTOdoc.PL