Gość Gliwicki 04/2020 Archiwum

Łęczyca. Wyścig Kolarski Solidarności i Olimpijczyków

W środę 3 lipca ulicami Łęczycy przejechał peleton XXX Międzynarodowego Wyścigu Kolarskiego Solidarności i Olimpijczyków. II etap liczył 148 km, a Łęczyca była lotnym finiszem trasy Zgierz-Kutno.

Wydarzenie, mające stałe miejsce w kalendarzu Międzynarodowej Unii Kolarskiej UCI, jest umieszczone w grupie najważniejszych imprez europejskich. W tym roku wyścig odbywa się 2-6 lipca. Bierze w nim udział około 120 uczestników. Kolarze ścigają się na drogach województw: łódzkiego, świętokrzyskiego, mazowieckiego i podkarpackiego. Lotny finisz w Łęczycy wyznaczono na pl. Kościuszki. Ścigającym się kolarzom licznie kibicowali mieszkańcy.

Wyścig nie był jedyną atrakcją. Tego samego dnia na miłośników motoryzacyjnego stylu vintage czekała nie lada gratka, a wszystko za sprawą "Retro Koła" - wystawy pojazdów obrazujących postęp technologiczny na przestrzeni lat. Atrakcji nie brakowało. Na łęczyckiej Starówce można było zobaczyć Mercedesa-Benz W136 - samochód osobowy klasy średniej, produkowany od 1936 r. w Rzeszy Niemieckiej. Były też auta rodem z PRL: FSO Polonez, Warszawa 223, Fiat 126p czy motocykl SHL. Organizatorzy przygotowali także specjalne quizy.

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..
Komentowanie dostępne jest tylko dla .

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

Zamieszczone przez internautów komentarze są prywatnymi opiniami ich autorów i nie odzwierciedlają poglądów redakcji

Polecane filmy

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama