Nowy numer 2/2021 Archiwum

Ks. Jan Sposób Honorowym Obywatelem Kutna

Przewodniczący Rady Miasta Mariusz Sikora wraz z zastępcą prezydenta Jackiem Boczkają wręczyli ks. Janowi akt nadania honorowego obywatelstwa oraz symboliczną szablę. W uroczystości udział wziął także radny Rafał Jóźwiak.

O nadaniu honorowego obywatelstwa kapłanowi radni zdecydowali w specjalnej uchwale. To najwyższe wyróżnienie jest wyrazem wdzięczności za zasługi dla tutejszej społeczności.

Ksiądz Sposób został uhonorowany m.in. za wieloletnie kultywowanie postaw patriotycznych w społeczności lokalnej poprzez upamiętnianie powstania styczniowego i działalność na rzecz środowiska kombatantów Armii Krajowej. Jak podano w uzasadnieniu, "uznanie budzi także wieloletnia posługa duszpasterska i opieka duchowa nad chorymi w kutnowskim szpitalu. Kapłan jest człowiekiem wielkiej wiary, patriotą, kombatantem, społecznikiem, nauczycielem, wychowawcą młodzieży, człowiekiem o imponującej sumienności i ogromnym szacunku do pracy. Skromnym i pełnym pokory".

Ksiądz Jan ma 96 lat. Obecnie przebywa w ośrodku zdrowia w Mariówce.

Szabla, jaką otrzymał, to replika oficerskiej szabli Wojska Polskiego, na pochwie której widnieje herb Kutna, a na jej głowni wygrawerowany jest napis: "Księdzu Janowi Sposobowi, Honorowemu Obywatelowi Miasta Kutno A.D. 2019" .

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Wyraź swoją opinię

napisz do redakcji:

gosc@gosc.pl

podziel się

Polecane filmy

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama