Nowy Numer 28/2019 Archiwum

Bądź eko – dbaj o swoje

Kajak, wiosło, rękawice i worki na śmieci. Tak wyposażeni wolontariusze oczyszczają rzekę Pisię w okolicy Szymanowa i Teresina. Łącząc przyjemne z pożytecznym, aktywnie spędzają czas, dbając o środowisko.

Inicjatorem sprzątania rzeki jest Łukasz Banaszek, który dzieciństwo spędził w okolicy Bzury i jej dopływu – Pisi-Gągoliny. Choć od kilku lat mieszka w różnych miejscach w Polsce i na świecie, zawsze wraca w rodzinne strony, by dbać o swoją małą ojczyznę. Jako cel obrał oczyszczenie rzeki, która przez lata stała się wysypiskiem śmieci, zwłaszcza wielkogabarytowych. Mieszkańcy powoli przekonują się, że niewielka rzeka płynąca niedaleko ich domów jest tak naprawdę ozdobą i miejscem na rodzinną i aktywną rekreację.

Dostępne jest 13% treści. Chcesz więcej? Kup wydanie papierowe lub najnowsze e-wydanie.

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Zobacz także

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

Zamieszczone przez internautów komentarze są prywatnymi opiniami ich autorów i nie odzwierciedlają poglądów redakcji

Reklama

Zapisane na później

Pobieranie listy

Sponsorowane

Https://Www.AUTOdoc.PL