Kutno. Półkolonie z rekordem

Od wielu lat salezjanie z Woźniakowa organizują letni wypoczynek dla dzieci i młodzieży z Kutna i okolic. W tym roku odbyły się aż cztery turnusy dla prawie 700 osób. To nowy rekord uczestników półkolonii.

Z racji na podwójny jubileusz - 20-lecie działalności oratorium i 25-lecie Stowarzyszenia Lokalnego SALOS „Róża Kutno”, które są organizatorami letniego wypoczynku w Woźniakowie - szukaliśmy jakieś formy świętowania - mówi salezjanin ks. Piotr Szlufik, kierownik Oratorium im. bł. Michała Rua. - Po namyśle postanowiliśmy zorganizować nie tylko jubileuszowy festyn, ale także cztery turnusy półkolonii, które byłyby żywym pomnikiem wdzięczności za dwa stowarzyszenia działające w salezjańskim dziele.

Cztery turnusy pięciodniowych półkolonii odbywały się pod hasłem: „Łączy nas ks. Bosko”. Taki też napis umieszczono na pamiątkach z półkolonii: dyplomie, czapce i worku termicznym, które zostały wręczone wszystkim uczestnikom. „Święty od młodzieży”, czyli ks. Jan Bosko, założyciel salezjanów, faktycznie połączył dzieci i młodzież szkolną w Woźniakowie - w programie były m.in.: integracja muzyczna połączona z modlitwą i salezjańskim słówkiem, wyjazd na basen oraz wycieczki - do Czerwińska nad Wisłą (w pierwszym turnusie), do Niepokalanowa (w drugim turnusie), do Kłóbki oraz do Łodzi (w turnusach trzecim i czwartym). Nie zabrakło również konkursów, jak np. na plakat „Nasz bohater na 5”, wiedzy o Kutnie czy też konkursu sprawnościowego „Podwórko ks. Bosko”. Organizatorzy zatroszczyli się także o gry i zabawy w grupach, przedstawienie teatralne, zajęcia animacyjne z klockami w jednej ze szkół czy spotkania edukacyjne z policją. Na zakończenie każdego z turnusów sprawowana była Msza św., podczas której wręczone zostały nagrody rzeczowe i pamiątki z półkolonii.

 

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..