Reklama

    Nowy numer 12/2023 Archiwum

Mistrzostwa Małej Ligi Baseballowej w Kutnie

Rozpoczęły się Mistrzostwa Regionu Europy i Afryki Małej Ligi Baseballowej w Kutnie. Ulicami miasta przeszła parada, w której udział wzięło ponad 10 międzynarodowych drużyn.

Mała Liga Baseballowa (Little League Baseball) działa w stu krajach na całym świecie. Jej głównym założeniem jest uczestnictwo dzieci w rozgrywkach bez względu na ich pochodzenie i poziom sportowy. Ta inicjatywa zrzesza w swoich szeregach ponad 3 miliony chłopców i dziewcząt w różnych kategoriach wiekowych oraz około miliona dorosłych.

W Kutnie pierwsze kroki w baseballu mieszkańcy stawiali już w 1984 r. z inicjatywy mieszkającego tam Kubańczyka Juana Echevarria. Dziś w 17-hektarowym kompleksie sportowym, na małoligowych stadionach im. Edwarda Piszka i Stana Musiala, rozgrywane są turnieje baseballowe, na które przyjeżdżają zawodnicy z krajów Europy, Azji i Afryki.

Wśród drużyn rywalizujących o tytuł mistrza są m.in. zawodnicy z Czech.   Wśród drużyn rywalizujących o tytuł mistrza są m.in. zawodnicy z Czech.
KCI Kutno

W piątek 19 lipca uroczystą paradą rozpoczęły się Mistrzostwa Regionu Europy i Afryki Małej Ligi w kategorii Little League Baseball w kategorii 10-12 lat. W radosnym pochodzie udział wzięło ponad 10 międzynarodowych drużyn, m.in. z Hiszpanii, Austrii, Belgii, Chorwacji. Zawodników przywitał przewodniczący Rady Miasta Grzegorz Chojnacki, a takżedyrektor Fundacji Kopernikańskiej w Polsce Jerzy Bystrowski, dyrektorka Regionu Europy i Afryki Beata Kaszuba-Baker, zastępca dyrektora Regionu Europy i Afryki Bartłomiej Sochacki oraz wieloletni działacz na rzecz baseballu w Polsce Waldemar Szymański.

Przez najbliższe dni drużyny rywalizować będą o tytuł mistrza Małej Ligi Baseballowej. Po najwyższe miejsce mogą sięgnąć także zawodnicy z Polski. Ich zmagania można obserwować na stadionie w Kutnie. Rozgrywki zakończą się 27 lipca.

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Wyraź swoją opinię

napisz do redakcji:

gosc@gosc.pl

podziel się

Reklama

Zapisane na później

Pobieranie listy