Nowy numer 33/2019 Archiwum

Wrócisz inny

Przez 9 dni podczas Łowickiej Pieszej Pielgrzymki Młodzieżowej nie ma znaczenia, czy jesteś uczniem liceum, studentem czy pracujesz w banku, szpitalu czy korporacji. Na szlaku jesteś bratem i siostrą. Bożym dzieckiem, które potrzebuje modlitwy, wysiłku, wsparcia bliźnich i przede wszystkim obecności Matki.

Każdego roku na szlak ŁPPM na Jasną Górę wyrusza prawie tysiąc pątników, nie tylko z diecezji łowickiej. Niektórzy na spotkanie z braćmi i siostrami przybywają z różnych zakątków Polski, jak na przykład s. Laurencja, niepokalanka pochodząca z Żyrardowa, która na co dzień służy w klasztorze w Jarosławiu, czy ks. Mariusz Rudnicki SDB z Różanegostoku, a także wierni rozkochani w ŁPPM.

Indywidualne spotkanie

– Długo szukałam „swojej” pielgrzymki, aż 3 lata temu usłyszałam o ŁPPM. Przyjechałam na kilka dni do Ani, mojej koleżanki ze studiów – mówi Malwina Zarębska. – Anka zabrała mnie na zakupy, bo jej rodzina od wielu lat przygotowuje posiłek dla pielgrzymów. Po drodze wypytałam ją o wszystkie szczegóły i, zamiast spędzić u niej tydzień, po trzech dniach plotkowania wyruszyłam na szlak. W trampkach i klapkach, bo tylko takie buty miałam ze sobą. Gdy przyjęłyśmy pątników na obiedzie, serce samo się rwało, by iść. Poszłam następnego dnia z Wysokienic i będę chodzić co rok, bo to mój czas, moje spotkanie z Matką Bożą i ludźmi wielkich serc – dodaje Malwina.

Dostępne jest 25% treści. Chcesz więcej? Kup wydanie papierowe lub najnowsze e-wydanie.

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Zobacz także

Polecamy

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

Zamieszczone przez internautów komentarze są prywatnymi opiniami ich autorów i nie odzwierciedlają poglądów redakcji

Reklama

Zapisane na później

Pobieranie listy

Sponsorowane

Https://Www.AUTOdoc.PL