Sochaczew. Obchody Święta Policji przejdź do galerii

Policjanci w całym kraju świętują 100. rocznicę powstania Polskiej Policji Państwowej. W Sochaczewie z okazji święta funkcjonariuszy do użytku oddany został nowy budynek komisariatu. Na uroczystości obecny był bp Michał Janocha a także sekretarz stanu MSWiA Jarosław Zieliński.

Uroczystości odbyły się na placu tuż obok nowego budynku komendy Powiatowej Policji w Sochaczewie. Ceremoniał policyjny zapoczątkował meldunek złożony sekretarzowi stanu w Ministerstwie Spraw Wewnętrznych i Administracji Jarosławowi Zielińskiemu. W dalszym przebiegu uroczystości uhonorowano i awansowano zasłużonych funkcjonariuszy. 

Dla sochaczewskich policjantów okazja do świętowania była potrójna. Święto Policji przypadające 25 lipca w tym roku połączone było z 100. rocznicą powstania Polskiej Policji Państwowej. Jednak najwięcej emocji wywołuje nowy budynek komendy. – Czekaliśmy na to 12 lat. Dla nas jest to wielka radość, bo nasz obecny komisariat jest w dość kiepskim stanie, a jednak warunki pracy są ważne. Choćby kwestie wyposażenia budynku, sprzętu technicznego tego, czym możemy dysponować, by jeszcze lepiej służyć mieszkańcom powiatu i miasta. Praca policjanta to przede wszystkim praca z człowiekiem i choć obraz policji zmienia się z perspektywy lat, to wymagamy nie tylko od innych, ale wymagamy przede wszystkim od siebie. W nowym budynku będzie nam na pewno trochę łatwiej – mówi asp. szt. Justyna Citko.

Potrzebę nowego komisariatu podkreślił także poseł na sejm RP Maciej Małecki. – Nowa komenda policji w Sochaczewie jest bardzo potrzebna. Stoimy przed jedną z najnowocześniejszych komend policji na Mazowszu. Sochaczewscy funkcjonariusze przeprowadzą się tu z komendy, która wygrywała niechlubne rankingi na najgorszą komendę na Mazowszu. Na ten dzień złożyło się wiele dobrych czynników, ale trwało to 12 lat. Wtedy mieszkańcy Sochaczewa głosami wybranych przez siebie radnych przekazali ten grunt pod budowę nowego komisariatu, doceniając tym samym ciężką służbę policjantów. Musiało minąć 9 lat, by ta inwestycja mogła zaistnieć – mówił M. Małecki.

Z nowej siedziby policji zadowoleni są także mieszkańcy. – Należało im się to już dawno. Obecny komisariat sypie im się na głowy, a to nie są warunki do tego, by dbać o dobro mieszkańców. Życzę naszym policjantom zdrowia i sił w pełnieniu dalszej służby i wynagrodzenia adekwatnego do wykonywanej pracy, bo to niestety nie zawsze idzie z sobą w parze –  mówi pani Janina, mieszkanka Sochaczewa.

W obecności polityków, władz samorządowych, Orkiestry Reprezentacyjnej Wojska Polskiego i rzeszy mieszkańców przybyłych na uroczystość nowy budynek komendy pobłogosławił bp Michał Janocha. Wszyscy goście skorzystali z zaproszenia i zwiedzili obiekt. – Zwiedzam dziś i mam nadzieję, że to będzie ostatnia wizyta w tym miejscu – komentuje z humorem Janek Darewicz, sochaczewianin. – Innych nie przewiduję. Patrząc na kraty w oknach, betonowe prycze, łańcuchy i zabezpieczenia w drzwiach, stwierdzam, że zdecydowanie bardziej podobają mi się eleganckie biurka, przyjazne pokoje przesłuchań, ale i tak nie chciałbym w nich spędzać czasu. Policji chętnie powiem "wszystkiego dobrego", gdy sam będę spacerował, a oni wybiorą się na patrol – dodaje Janek.

Nowy budynek komendy wyposażony w najnowocześniejszy sprzęt zapewnia także m.in godne warunki przesłuchań, przyjazne pokoje dla dzieci. Nowoczesny obiekt to także kompleks garaży, boksów dla psów policyjnych. Funkcjonariusze przeprowadzki zapowiedzieli na przełom lipca i sierpnia.

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..