Nowy numer 22/2020 Archiwum

Orły na wakacjach

W parafii Niepokalanego Poczęcia NMP w Rawie Mazowieckiej odbywają się półkolonie dla dzieci. Uczestniczy w nich 60 osób.

Wypoczynek został zorganizowany w ramach projektu "Jesteśmy młodzi i piękni pięknem naszego regionu", finansowanego z budżetu obywatelskiego.

Hasłem przewodnim są słowa zaczerpnięte z Księgi Izajasza: "Ci, którzy zaufali Panu, (...) otrzymują skrzydła jak orły". Każda z grup otrzymała nazwę nawiązującą do hasła półkolonii. I tak pierwsza grupa to Orły Cesarskie, druga - Orły Stepowe, zaś trzecia - Orły Krzykliwe.

Jak podkreśla ks. Bogumił Karp, proboszcz parafii, półkolonie są nie tylko okazją do odpoczynku, zabawy, nabrania sił czy spotkań z ciekawymi ludźmi, ale także do formacji duchowej i patriotycznej. Założone cele realizowane są od pierwszego dnia. - Przez ostatnie lata naszą uwagę skupiał remont obiektów, ale to nie był remont dla samego remontu, dla odnowienia zabytków. On miał też jasno określony cel duszpasterski. Chodziło o przestrzeń, pomieszczenia, przedmioty, które będą służyły spotkaniu. Powstało centrum spotkań i dialogu. Półkolonie wpisują się w to - wyjaśnia ks. Karp.

Rawskie półkolonie rozpoczęły się 1 sierpnia poranną Eucharystią, podczas której dzieci modliły się za poległych w powstaniu warszawskim. Złożyły też kwiaty i zapaliły znicze pod tablicą upamiętniającą Danutę Siedzikównę "Inkę". Kolejne dni przy parafii upływają kolonistom na zabawach, wycieczkach, spotkaniach, konkursach. - Dzieci od zawsze lubią rywalizację - mówi Wanda Raczyńska-Sroga, kierownik półkolonii. - Wprowadzenie punktacji, nagradzania, i to wcale nie rzeczowymi nagrodami, choć takie też przewidujemy, bardzo motywuje. Na początku ogłosiliśmy, że niezależnie od zwycięzców poszczególnych konkursów, na koniec półkolonii ogłosimy też zwycięzcę, który dostanie Oskara półkolonijnego - wyjaśnia pani Wanda. Punkty uczestnicy mogą otrzymywać nie tylko za quizy wiedzowe, ale też za zgłaszanie ciekawej inicjatywy.

« 1 2 »
oceń artykuł Pobieranie..
Komentowanie dostępne jest tylko dla .

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

Zamieszczone przez internautów komentarze są prywatnymi opiniami ich autorów i nie odzwierciedlają poglądów redakcji

Polecane filmy

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama