Nowy numer 42/2019 Archiwum

Patron gminy i parafii

Mieszkańcy parafii i gminy Kocierzew Południowy w dniu imienin swojego patrona św. Wawrzyńca tłumnie uczestniczyli w odpuście.

Mszy św. odpustowej przewodniczył ks. Robert Kwatek, dziekan, z którym Eucharystię koncelebrowali ks. Krzysztof Chmielewski, od miesiąca proboszcz parafii, i o. Ignacy Kosmala, franciszkanin z Niepokalanowa, który wygłosił homilię.

O. Ignacy głosi słowo Boże.   O. Ignacy głosi słowo Boże.
Agnieszka Napiórkowska /Foto Gość

Ojciec Ignacy wiele miejsca poświęcił miłości małżeńskiej, podkreślając, że małżonkowie mają sobie być wzajemnie oddani. - Owocem miłości jest służba. Po tym poznasz, czy kochasz, jeśli umiesz być dla innych. Trzeba odkrywać tu, w kościele, że człowiek ma tak wiele do dania, że człowiek ma wyrastać ponad siebie samego, że ma stawać się lepszym - mówił w homilii o. Ignacy. Mówiąc o patronie, kaznodzieja podkreślił, że serce św. Wawrzyńca było przy Bogu i ludziach, dlatego nie wahał się oddać życia.

Liturgię uświetniła Dziecięca Orkiestra Dęta z Wicia.

Wielu wiernych do świątyni przybyło w strojach ludowych.   Wielu wiernych do świątyni przybyło w strojach ludowych.
Agnieszka Napiórkowska /Foto Gość

Na zakończenie Eucharystii przed Najświętszym Sakramentem kapłani i wierni odmówili Litanię do św. Wawrzyńca, prosząc patrona o wstawiennictwo u Boga. Później wokół kościoła przeszła barwna procesja z Najświętszym Sakramentem, po której odśpiewano "Te Deum". Jezusowi Eucharystycznemu towarzyszyły liczne chorągwie i feretrony.

Po Mszy św. wokół kościoła przeszła procesja.   Po Mszy św. wokół kościoła przeszła procesja.
Agnieszka Napiórkowska /Foto Gość

O trwającym odpuście świadczyły licznie rozstawione stragany z obwarzankami, lodami, zabawkami i biżuterią.

Warto wspomnieć, że odpust parafialny jest również świętem gminy. Od 2006 r. św. Wawrzyniec widnieje w herbie Kocierzewa Południowego.

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Zobacz także

Komentowanie dostępne jest tylko dla .

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

Zamieszczone przez internautów komentarze są prywatnymi opiniami ich autorów i nie odzwierciedlają poglądów redakcji

Polecane filmy

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama

Sponsorowane

Https://Www.AUTOdoc.PL