GN 43/2020 Archiwum

Łowicz. Czekają na domowników

Powołana w 2005 r. łowicka Fundacja "Czyń Dobro" im. Jana Pawła II podjęła się budowy ośrodka zapewniającego całodobową opiekę osobom niepełnosprawnym, przewlekle chorym i w podeszłym wieku. Obecnie trwa nabór do łowickiego Domu Pogodnej Starości.

Trzykondygnacyjny budynek o pow. ponad 3100 mkw. docelowo pomieści 97 pensjonariuszy. Dom Pogodnej Starości wybudowano przy ul. Papieskiej 6 w Łowiczu, w miejscu, gdzie 14 czerwca 1999 r. gościł Jan Paweł II. Obecnie prowadzony jest nabór pensjonariuszy do placówki.

W wykończonej części domu znajdują się: 2 pokoje jednoosobowe, 5 pokoi dwuosobowych i 7 pokoi trzyosobowych. Pokoje są obszerne, dobrze doświetlone, bez barier architektonicznych i wyposażone we wszystko, czego potrzebują osoby starsze. Fundacja ma stosowne porozumienie z siostrami nazaretankami z Warszawy, które - obok pielęgniarek - będą opiekować się pensjonariuszami.

Osoby chętne mogą zgłaszać się od poniedziałku do piątku w godz. 7-15 do biura znajdującego się w obiekcie. Kontakt: 793 905 888.

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Wyraź swoją opinię

napisz do redakcji:

gosc@gosc.pl

podziel się

Polecane filmy

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama