Nowy numer 21/2020 Archiwum

Łowicz. Czekają na domowników

Powołana w 2005 r. łowicka Fundacja "Czyń Dobro" im. Jana Pawła II podjęła się budowy ośrodka zapewniającego całodobową opiekę osobom niepełnosprawnym, przewlekle chorym i w podeszłym wieku. Obecnie trwa nabór do łowickiego Domu Pogodnej Starości.

Trzykondygnacyjny budynek o pow. ponad 3100 mkw. docelowo pomieści 97 pensjonariuszy. Dom Pogodnej Starości wybudowano przy ul. Papieskiej 6 w Łowiczu, w miejscu, gdzie 14 czerwca 1999 r. gościł Jan Paweł II. Obecnie prowadzony jest nabór pensjonariuszy do placówki.

W wykończonej części domu znajdują się: 2 pokoje jednoosobowe, 5 pokoi dwuosobowych i 7 pokoi trzyosobowych. Pokoje są obszerne, dobrze doświetlone, bez barier architektonicznych i wyposażone we wszystko, czego potrzebują osoby starsze. Fundacja ma stosowne porozumienie z siostrami nazaretankami z Warszawy, które - obok pielęgniarek - będą opiekować się pensjonariuszami.

Osoby chętne mogą zgłaszać się od poniedziałku do piątku w godz. 7-15 do biura znajdującego się w obiekcie. Kontakt: 793 905 888.

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..
Komentowanie dostępne jest tylko dla .

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

Zamieszczone przez internautów komentarze są prywatnymi opiniami ich autorów i nie odzwierciedlają poglądów redakcji

Polecane filmy

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama