Nowy Numer 38/2019 Archiwum

Łuk Anny i szermierze

Przez dwa dni Łęczyca była centrum szlachetnego życia rycerskiego. Mieszkańcy i goście mogli zobaczyć zbrojne potyczki, wpatrzone w łuczników białogłowy, a nawet grupę samurajów sprawnie władających dwoma mieczami pod wodzą sōke Masanoriego Ogawy.

Po raz 21. na Zamku Królewskim 24 i 25 sierpnia odbył się Turniej Rycerski. Podczas dwudniowej imprezy ogromną popularnością cieszyły się rycerskie turnieje i pokazy konne kaskaderów i akrobatów nawiązujące do wyczynów dawnych Kozaków, którym wtórowali łucznicy konni pod przewodem Anny Sokólskiej, najwyżej sklasyfikowanej łuczniczki konnej w Polsce i na świecie. Ciepło przez publiczność zostali przyjęci Łucznicy św. Jerzego, którzy pokazali bojową skuteczność legendarnych łuczników angielskich i broni palnej czarnoprochowej. O wyższości i wyjątkowości broni białej przekonywali członkowie Akademii Szermierzy. Na tym nie koniec.

Dostępne jest 44% treści. Chcesz więcej? Kup wydanie papierowe lub najnowsze e-wydanie.

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Zobacz także

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

Zamieszczone przez internautów komentarze są prywatnymi opiniami ich autorów i nie odzwierciedlają poglądów redakcji

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama

Sponsorowane

Https://Www.AUTOdoc.PL