Nowy Numer 38/2019 Archiwum

Ta praca trwa nieustannie

– Może w mieście powiedzą, że to taka wiejska impreza, ale dla nas to przede wszystkim tradycja, którą należy pielęgnować. Poza tym jest to przypomnienie, że bez polskich rolników i bez naszej harówki świat by długo nie pożył – mówi Halina Ozięba.

W Walewicach w powiecie łowickim, w gminie Brzeziny, odbyły się Dożynki Województwa Łódzkiego. Po raz pierwszy ich gospodarzem był obecny marszałek Grzegorz Schreiber. Ziemię łowicką odwiedzili rolnicy z całego regionu. Wydarzenie rozpoczęło się Mszą św., której przewodniczył bp Andrzej F. Dziuba. Ordynariusz łowicki podkreślił, jak ważna jest praca rolników, którzy każdego dnia opiekują się Boskimi darami. – Przychodzimy dziś, by dziękować za zakończenie żniw, za obfite zbiory. To owoce pracy rąk ludzkich, modlitwy, prośby o siłę do pracy, urodzaj, dobre plony... Ale za tym stoją godziny spędzone w polu, ciężka praca, wiele wyrzeczeń i miłość do ziemi – mówił bp Dziuba.

Dostępne jest 27% treści. Chcesz więcej? Kup wydanie papierowe lub najnowsze e-wydanie.

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Zobacz także

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

Zamieszczone przez internautów komentarze są prywatnymi opiniami ich autorów i nie odzwierciedlają poglądów redakcji

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama

Sponsorowane

Https://Www.AUTOdoc.PL