Nowy Numer 38/2019 Archiwum

Cud pod złotolem

– Ona jest piękna! Jeżeli można mówić o pięknie rzeczy, figur sakralnych, to ta naprawdę jest przepiękna. Widziałem wiele muzeów, byłem w paru miejscach na świecie i takiej figury nie widziałem nigdzie – mówi ks. Paweł Śmigiel.

W czerwcu 2016 r. do pracowni Anny Majewskiej-Rau, konserwator zabytków, dyrektor Zamku w Oporowie, trafiła drewniana figura Matki Bożej z parafii św. Katarzyny Aleksandryjskiej w Rzeczycy. Nikt wówczas nie przypuszczał, że okaże się dużo starsza niż myślano i że po zdjęciu warstw złotej farby odkryją się niezwykłe kwiatowe polichromie. Po trzyletniej konserwacji Madonna powróciła do parafii. Swoim pięknem zachwyciła wiernych. Wielu z nich ze łzami w oczach szeptało, że wygląda tak, jakby weszła do świątyni ze spaceru po polach i łąkach...

Dostępne jest 5% treści. Chcesz więcej? Kup wydanie papierowe lub najnowsze e-wydanie.

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Zobacz także

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

Zamieszczone przez internautów komentarze są prywatnymi opiniami ich autorów i nie odzwierciedlają poglądów redakcji

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama

Sponsorowane

Https://Www.AUTOdoc.PL