GN 43/2020 Archiwum

Kurs lektorski w WSD Łowicz

W Wyższym Seminarium Duchownym w Łowiczu zakończył się kurs lektorski. Od niedzieli 49 ministrantów uczestniczyło w zajęciach prowadzonych przez księży, diakonów i kleryków, by móc jeszcze pełniej angażować się w życie parafii i Kościoła, a przede wszystkim zbliżyć się do Chrystusa.

Od niedzieli w Wyższym Seminarium Duchownym w Łowiczu trwał kurs lektorski. 49 ministrantów m.in. z parafii w Słupi, Krośniewicach, Boczkach Chełmońskich, Grabowie, Rawie Mazowieckiej przez 4 dni przygotowywali się do pełnienia posługi lektora.

Zajęcia z liturgiki, Pisma Świętego, fonetyki i muzyki kościelnej poprowadzili alumni WSD: dk. Damian Wiśniewski, dk. Piotr Paweł Zieliński, kl. Michał Kubiak i kl. Piotr Ornafa. Program zajęć obejmował m.in. naukę śpiewu psalmów, zgłębianie wiadomości o Biblii, poznawanie i omawianie poszczególnych części liturgii, a także czytanie Pisma Świętego ze zrozumieniem i odpowiednią intonacją.

Wszystkie ćwiczenia miały pomóc chłopcom w pełniejszym zaangażowaniu się w Liturgię Słowa, ale także w życie parafii i Kościoła. Każdy z elementów kursu miał na celu także pogłębienie relacji z Panem Bogiem. Nie zabrakło codziennych Eucharystii, wspólnej modlitwy, a także czasu wolnego, w którym przyszli lektorzy mogli poznać życie seminaryjne, a także porozmawiać z księżmi i alumnami o sprawach wiary i poruszyć "codzienne" tematy.

– To był bardzo dobry czas spędzony w seminarium. Taki kurs jest potrzebny każdemu, kto chce poszerzać swoją wiedzę, horyzonty, pogłębiać relację z Panem Bogiem. Jeśli ktoś wiąże swoją przyszłość z posługą lektora powinien się kształcić, doskonalić, a kurs jest tego początkiem. Wykłady prowadzone w ciekawy i przystępny dla każdego sposób, choć każdy z nich wymagał skupienia, zaangażowania. Dla mnie najbardziej wymagające były wykłady z Pisma Świętego. Bardzo szczegółowe opisy dotyczące Starego i Nowego Testamentu nie były łatwe do nauki – mówi Mateusz Józefkowicz z parafii Wniebowzięcia NMP w Krośniewicach.

Promocja lektorska kandydatów odbędzie się 20 października w WSD w Łowiczu.

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Wyraź swoją opinię

napisz do redakcji:

gosc@gosc.pl

podziel się

Polecane filmy

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama