Nowy numer 21/2020 Archiwum

Łowicz. Resocjalizowanie przez pomaganie

Rękodzielnicze wyroby artystyczne autorstwa osadzonych z Zakładu Karnego w Łowiczu zasiliły kiermasz i loterię fantową, z których dochód przeznaczony będzie na leczenie i rehabilitację 6-letniego Olusia, chłopca chorującego na dziecięce porażenie mózgowe.

O pomoc do dyrekcji jednostki zwróciły się Iwetta Kosiacka i Agnieszka Kołaczek z Łowicza, które współorganizowały już podobne akcje pomocowe i korzystały m.in. ze wsparcia Zakładu Karnego w Łowiczu. Dzięki zaangażowaniu kadry penitencjarnej i samych osadzonych udało się zgromadzić kilkanaście prac rękodzielniczych, które trafiły na kiermasz. Powstały one podczas zajęć kulturalno-oświatowych, które są jedną z form oddziaływania resocjalizacyjnego wobec więźniów.

To kolejna forma pomocy ze strony funkcjonariuszy i osadzonych z łowickiej jednostki penitencjarnej, adresowana do osób, które o taką pomoc się zwracają. Cały czas w łowickim Zakładzie Karnym trwa zbiórka plastikowych nakrętek, które regularnie przekazywane są Robertowi Chrabańskiemu, ojcu 13-letniego Kuby zmagającego się ciężką chorobą. Ostatnio przekazano ok. 150 kg nakrętek, które z ledwością zmieściły się do samochodu pana Roberta.

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..
Komentowanie dostępne jest tylko dla .

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

Zamieszczone przez internautów komentarze są prywatnymi opiniami ich autorów i nie odzwierciedlają poglądów redakcji

Polecane filmy

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama