Nowy numer 3/2021 Archiwum

Bobrowniki. Wizytacja okazją do szerzenia dobra

W wielu parafiach diecezji łowickiej trwają wizytacje kanoniczne. W parafii Matki Bożej Jasnogórskiej w Bobrownikach spotkanie z ordynariuszem diecezji było okazją do przeprowadzenia akcji charytatywnej. Zebrane przybory szkolne trafią do najbardziej potrzebujących rodzin i placówek w całej diecezji.

Wierni z parafii w Bobrownikach nie po raz pierwszy pokazali, że dobro innych jest dla nich niezwykle ważne. – Parafianie bardzo chętnie angażują się w różne akcje charytatywne. Jakiś czas temu braliśmy udział w akcji "Okulary dla Afryki", gdzie przynosiliśmy nieużywane okulary korekcyjne. Dołączyliśmy do Szlachetnej Paczki, zbierając brakujące artykuły i przy najbliższej okazji jako parafia chcemy stworzyć własną paczkę dla potrzebujących. Podejmujemy też na obiedzie pielgrzymów Łowickiej Pieszej Pielgrzymki Młodzieżowej na Jasną Górę i nie zdarzyło się, bym musiał prosić o przygotowanie posiłku. Wierni praktycznie już sami się organizują, ustalają między sobą, co przygotują – mówi ks. Piotr Sapiński, proboszcz parafii.

Wierni po raz kolejny zbierali także plecaki, przybory szkolne, zeszyty i książki, by ułatwić uczniom start w nowy rok szkolny. Kilka koszy z zebranymi przyborami przekazali ordynariuszowi diecezji podczas wizytacji kanonicznej, prosząc go, by przekazał dary potrzebującym rodzinom, placówkom opieki społecznej czy domom dziecka. – Do ołtarza nieśliśmy też sery, wędliny, owoce, warzywa, które również przekazaliśmy biskupowi z prośbą o rozdzielenie ich według uznania. Dzielimy się tym, co mamy. Taka potrzeba serca – dodaje ksiądz proboszcz.

Podczas uroczystej Mszy św. ordynariusz diecezji poświęcił tornistry, książki i przybory szkolne, a także błogosławił uczniom i nauczycielom na nowy rok szkolny 2019/2020. Z kolei ks. Piotr Sapiński młodszym uczniom wręczył patriotyczne kolorowanki, zaś starszym historyczne czasopismo, by tym samym nawiązać do 80. rocznicy wybuchu II wojny światowej.

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Wyraź swoją opinię

napisz do redakcji:

gosc@gosc.pl

podziel się

Polecane filmy

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama