Nowy Numer 38/2019 Archiwum

Sochaczew. Jubileusz Domu Kapłana Seniora

20 lat temu, staraniem śp. bp. Alojzego Orszulika, w budynku dawnego Szpitala św. Józefa przy ul. Staszica 39 został utworzony DKS.

Ze względu na zwiększające się zapotrzebowanie na miejsca w placówce za sprawą bp. Dziuby podjęto się remontu i rozbudowy domu, dzięki czemu powstały dodatkowe pokoje, duża kaplica i winda. Nad rozbudową i remontem czuwał ks. Bogumił Karp, ówczesny dyrektor ekonomiczny, a na miejscu dyrektor ks. Żądło, który objął stanowisko po ks. Piotrze Krzyszkowskim.

Podczas homilii ordynariusz odczytał dekret ustanawiający DKS. Później, zwracając się do kapłanów - mieszkańców domu, bp Dziuba podkreślał: - Wasze posłannictwo się nie skończyło, ono trwa, ono przybiera inne formy, ale jest potrzebne Kościołowi. Kościół czeka na to posłannictwo spełniane w tym domu.

Ordynariusz, zapytany o ideę powstania domu, podkreślił, że trudno w wizji człowieka nie zauważyć starości, choroby. Dlatego mając na względzie te prawdy, diecezja 20 lat temu urządziła dom, a potem go rozbudowała. - O tym, że dobrze on służy, świadczy duża liczba kapłanów spędzających tu jesień swojego życia. Tu ważne jest, że kapłani są między sobą, jak i to, że dom ma kaplicę, w której kapłani mają swojego Mistrza - mówił bp łowicki. 

Jak przystało na jubileusz, były też podziękowania, kwiaty, wspomnienia i wspólna agapa.

Jak przystało na jubileusz były podziękowania, kwiaty, pamiątkowe zdjęcie i wspólna agapa.


Więcej o jubileuszu w 37. numerze papierowego wydania "Gościa Łowickiego" na 15 września.

« 1 2 »
oceń artykuł Pobieranie..

Zobacz także

Komentowanie dostępne jest tylko dla .

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

Zamieszczone przez internautów komentarze są prywatnymi opiniami ich autorów i nie odzwierciedlają poglądów redakcji

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama

Sponsorowane

Https://Www.AUTOdoc.PL