Nowy numer 32/2022 Archiwum

Ekipy Notre-Dame rozpoczęły rok formacyjny

W parafii św. Jana Chrzciciela w Kutnie odbyło się spotkanie rozpoczynające nowy rok formacyjny ekip małżeńskich Notre-Dame sektora kujawskiego, do którego należy diecezja łowicka.

W programie kilkugodzinnego spotkania była także konferencja ks. Roberta Awerjanowa, diecezjalnego opiekuna ruchu, której tematem brzmiał: "Dążenie do świętości w życiu codziennym małżonków". Świętość w małżeństwie jest świętością normalnego życia przeżywanego w przyjaźni z Bogiem, przeżywanego dla Boga, a tym samym całkowicie dla drugiego człowieka - współmałżonka, dziecka, rodziny. Ruch END podkreśla potrzebę wspólnego wzrastania duchowego małżonków. Nie ma lepszego testu na świętość niż codzienne życie z najbliższą osobą, wobec której odsłaniamy nasze słabości i wady. Ludzie słabej wiary mówią, że to jak wyprawa w Himalaje! Może i tak, ale są tacy, którzy je zdobywają - mówił ks. Awerjanow.

Pozostając przy porównaniu małżeństwa do wypraw górskich, kapłan podkreślał, że codzienne dojrzewanie do świętości to codzienne wspinanie. - Jak każda wyprawa, jak każda droga, i ta również wymaga z naszej strony dobrego przygotowania i mądrego spojrzenia na życie. Wymaga odpowiedniego wyposażenia, dobrych środków i wysiłku. W drogę wyruszyliście w dniu, w którym nawzajem udzieliliście sobie sakramentu małżeństwa. Jako małżonkowie otrzymaliście niezwykły dar naśladowania Boga, bo wasze małżeństwa są zrodzone z miłości i mają trwać w miłości. Wasze rodziny, domy, relacje małżeńskie to naturalne środowisko do wzrastania w miłości - przekonywał.

Konferencję wygłosił ks. Robert Awerjanow.

W programie były także grupki dzielenia, czas na kawę i ciasto, a także obiad. Spotkanie było okazją do rozmów i dzielenia się doświadczeniami.

Warto wspomnieć, że przystępujące do ruchu małżeństwa przyjmują Kartę Équipes Notre-Dame. Zawiera ona istotę, regułę i zasady funkcjonowania małżonków w ruchu. Jest to swojego rodzaju "instrukcja obsługi". Wstąpienie do END poprzedza roczne przygotowanie, które kończy się przyjęciem karty. Co roku deklaracja ta jest odnawiana.

« 1 2 »
oceń artykuł Pobieranie..

Wyraź swoją opinię

napisz do redakcji:

gosc@gosc.pl

podziel się

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama