Nowy numer 3/2021 Archiwum

Powakacyjne spotkanie Ruchu Światło-Życie przejdź do galerii

Dzieci, młodzież i rodziny Domowego Kościoła diecezji łowickiej zgromadziły się w kościele św. Bartłomieja w Domaniewicach, by podsumować czas wakacyjnych rekolekcji. Podczas spotkania biskup łowicki Andrzej F. Dziuba ustanowił nową parę diecezjalną Domowego Kościoła.

Przez wakacje, w ciągu 11 turnusów na rekolekcje Ruchu Światło–Życie diecezji łowickiej wyjechały 664 osoby. Pod opieką 18 kapłanów, przy wsparciu sióstr zakonnych, kleryków Wyższego Seminarium Duchownego w Łowiczu i animatorów uczestnicy przeżywali formację w ośrodkach rekolekcyjnych w Spale, Ochotnicy Górnej i Dolnej, Piwnicznej Zdroju, u św. Katarzyny k/Kielc i w Medjugorie.

W niedzielę 22 września wspólnota spotkała się w Domaniewicach, by podsumować czas rekolekcji, podzielić się świadectwem, zaprezentować plakat wykonany na rekolekcjach oraz piosenkę, która towarzyszyła im podczas formacji. Po raz kolejny członkowie wspólnoty zachwycili kreatywnością.

Na spotkaniu obecny był ordynariusz diecezji bp Andrzej F. Dziuba, który przewodniczył Eucharystii. W wygłoszonym słowie bp Dziuba wyraził uznanie dla wszystkich członków Ruchu Światło–Życie za przykład ich cichej, pokornej modlitwy i posługi. Za dawanie nadziei i wskazywanie dróg świętości młodym małżeństwom, które dołączają do wspólnoty, za tworzenie nowych kręgów i zaangażowanie młodzieży i dzieci w życie Kościoła. Ordynariusz diecezji wyraził także podziw, że tyle osób wzięło udział w wakacyjnym czasie formacji.

– Dziękuję za każdego z was, za tych 664 ludzi, którzy zechcieli pogłębić swoje doświadczenie podążania drogą Ruchu Światło – Życie. Dziękuję kapłanom za ich gotowość do służenia swoją modlitwą, kapłaństwem, gorliwością, charyzmatami. Siostrom zakonnym, które mając swoje charyzmaty zakonne potrafią je pogodzić z Ruchem Światło–Życie. Wszyscy jesteście przykładem wiary, żywej wiary i świadkami obecności żywego Chrystusa, którego pokazujecie innym każdego dnia – mówił bp Dziuba.

Podczas spotkania ordynariusz diecezji dekretem biskupa łowickiego mianował Zofię i Bogusława Dudzińskich nową parą diecezjalną Domowego Kościoła. Dotychczasowa para Marta i Tomasz Chadamik ze Skierniewic zakończyła posługę po 3 latach reprezentowania wspólnoty Ruchu na spotkaniach ogólnopolskich, wyjazdach, konferencjach. Jednak jak sami przyznali ich duchowa formacja i obecność we wspólnocie się nie kończy. Nowa para pochodzi z Jesionki, w rejonie żyrardowskim pełnili funkcję pary rejonowej, ze wspólnotą DK związana jest od ponad 20 lat. Wybrani poprzez głosowanie wśród rodzin, państwo Dudzińscy z radością i pełni zaufania podjęli nową posługę.

Nowa para diecezjalna, Zofia i Bogusław Dudzińscy, do wspólnoty Domowego Kościoła należy od 20 lat.   Nowa para diecezjalna, Zofia i Bogusław Dudzińscy, do wspólnoty Domowego Kościoła należy od 20 lat.
Magdalena Gorożankin /Foto Gość

W najbliższych tygodniach odbędą się spotkania kręgów Domowego Kościoła w poszczególnych rejonach, dzieci i młodzież spotkają się na weekendzie formacyjnym a kapłani w drugi wtorek każdego miesiąca po wspólnej modlitwie planować będą dalszą formację. Ruch Światło–Życie diecezji łowickiej czeka na wszystkich, którzy chcieliby podjąć formację.

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Wyraź swoją opinię

napisz do redakcji:

gosc@gosc.pl

podziel się

Polecane filmy

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama