Nowy numer 3/2021 Archiwum

Diecezjalna Pielgrzymka Kobiet do Włoch przejdź do galerii

Dziś rano grupa pań wyruszyła do Włoch na Diecezjalną Pielgrzymkę Kobiet. Przez tydzień panie będą zwiedzać m.in. Asyż, Wenecję, Watykan, ale przede wszystkim będą przeżywać duchową formację, odkrywać swoje piękno i modlić się za wstawiennictwem św. Jana Pawła II i o. Dolindo.

Eucharystią sprawowaną w parafii Niepokalanego Serca NMP w Skierniewicach rozpoczęła się Diecezjalna Pielgrzymka Kobiet do Włoch.

Mszy św. przewodniczył ks. Rafał Woronowski, który także towarzyszy pielgrzymom w drodze. W słowach homilii ks. Woronowski nawiązał do programu i tematu wyjazdu, w którym uczestnicy poruszą 8 błogosławieństw. ­

– "Wysławiamy Cię, Ojcze, Panie nieba i ziemi, że tajemnice królestwa objawiłeś prostaczkom" te słowa z dzisiejszej Ewangelii rozpoczynają naszą pielgrzymkę. To przypomnienie, że każdemu z nas Bóg objawił tajemnice Królestwa, nasze imiona są zapisane w niebie, do którego mamy dążyć. Podstawą w tej wędrówce jest dekalog. 10 przykazań, które zostały dane Izraelitom, nam również, ale to przymierze Starego Testamentu. My otrzymaliśmy także przymierze Nowego Testamentu, 8 błogosławieństw, które będziemy w sobie odkrywać, pogłębiać, umacniać ­– mówił ks. Woronowski.

W drodze paniom, i kilku panom, towarzyszyć będą również słowa św. Jana Pawła II, program duchowy oparty na odkrywaniu piękna i doskonalenia go w sobie. Pielgrzymi swoje prośby będą zanosić także za wstawiennictwem o. Dolindo, wołając "Jezu, Ty się tym zajmij".

Panie każdego dnia będą polecać Bogu przez wstawiennictwo Matki Bożej intencje własne, swoich bliskich, a także partnerów, sponsorów i kobiet, które z różnych powodów nie mogły wziąć udziału w pielgrzymce. W sposób szczególny wspólnota Dzieła Dzielnych Kobiet będzie polecać opiece Maryi osoby skrzywdzone przez Kościół. Ofiary molestowania seksualnego, kapłanów przeżywających trudności, ludzi, którzy odeszli od Kościoła w wyniku wyrządzonych krzywd.

Pierwszy dzień pielgrzymki to dojazd do Włoch, ale to także czas przemyśleń i poszukiwania w sobie piękna. Spojrzenia na siebie tak, jak patrzy na nas Bóg.

Każdego dnia na naszej stronie internetowej będziemy relacjonować Diecezjalną Pielgrzymkę Kobiet do Włoch.

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Wyraź swoją opinię

napisz do redakcji:

gosc@gosc.pl

podziel się

Polecane filmy

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama