Nowy numer 43/2020 Archiwum

Promocja lektorska - cz. 1 przejdź do galerii

W kaplicy Wyższego Seminarium Duchownego w Łowiczu bp Andrzej F. Dziuba promował 67 kandydatów na lektorów. Na uroczystości obecni byli bliscy i przyjaciele ministrantów, a także kapłani z parafii, z których pochodzą nowo promowani.

Po kilkumiesięcznym kursie, zjazdach, które odbywały się w seminarium, ćwiczeniach i zajęciach prowadzonych przez kleryków IV roku, w niedzielę 6 października ponad 60 ministrantów oficjalnie podjęło posługę lektorską.

Mszy św. przewodniczył i homilię wygłosił ordynariusz diecezji bp Andrzej F. Dziuba, który także udzielił błogosławieństwa chłopcom. – Myślę, że niejeden z nas kapłanów, którzy stoimy przy ołtarzu rozpoczynał posługę Bogu i ludziom jako ministrant, później lektor, może ceremoniarz. To piękna przygoda i służba, która zbliża do Chrystusa. Może za kilka lat Pan Bóg zapuka do drzwi waszych serc. Bądźcie gotowi na to wezwanie, rozwijajcie w sobie te umiejętności pięknego czytania, głoszenia Słowa Bożego i podejmując posługę lektorską codziennie rozważajcie Jego słowo – prosił bp Dziuba.

Nowi lektorzy pochodzą z parafii p.w.: Świętej Rodziny w Jaktorowie, św. Jakuba w Głownie, św. Józefa w Leśmierzu, św. Andrzeja w Łęczycy, Przemienienia Pańskiego w Międzyborowie, Chrystusa Dobrego Pasterza w Łowiczu, św. Bartłomieja Apostoła w Domaniewicach, Wniebowzięcia Najświętszej Maryi Panny w Łowiczu, Świętego Ducha w Łowiczu, Narodzenia Najświętszej Maryi Panny w Sochaczewie, św. Józefa w Sochaczewie, św. Marcina w Siedlcu, św. Maksymiliana w Głownie, MB Pocieszenia w Żyrardowie, Wniebowstąpienia Pańskiego w Żyrardowie, Świętej Trójcy w Lutkówce, Św. Ap. Piotra i Pawła w Giżycach, św. Floriana w Nowem, Św. Macieja Ap. i Św. Małgorzaty Dziewicy i Męczennicy w Bednarach, Św. Mikołaja w Słupi, Wniebowzięcia NMP w Krośniewicach i MB Nieustającej Pomocy w Łowiczu.

Na uroczystości zgromadzili się bliscy, przyjaciele i kapłani posługujący w parafii nowo promowanych lektorów. – Syn sam chciał przystąpić do kursu i do promocji lektorskiej. W domu praktykujemy czytanie Pisma Świętego więc nie jest mu ono obce. Poza tym widzę jego zapał do służenia w kościele. Gdy trzeba wstać do szkoły to znajdzie się wiele wymówek, by pospać chwilę dłużej, ale gdy trzeba wstać do kościoła zazwyczaj jest gotowy pierwszy i popędza resztę domowników. Cieszy mnie ta postawa, i dumna jestem, że Mateusz angażuje się w życie Kościoła, wzrasta duchowo i zawiązuje wartościowe znajomości w LSO czy innych wspólnotach – mówi Anna, mama jednego z lektorów.

20 października do promocji przystąpi druga tura kandydatów, których promować będzie bp Wojciech Osial.

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Wyraź swoją opinię

napisz do redakcji:

gosc@gosc.pl

podziel się

Polecane filmy

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama