Nowy numer 42/2019 Archiwum

Jedni z ostatnich

– Jestem dumny, że mogę tu powrócić po 75 latach, oddać hołd moim kolegom i widzieć pokolenia ludzi, którzy nie zapominają – mówi mjr Witold Szelicki, kombatant grupy „Kampinos” AK.

Bitwa pod Jaktorowem została stoczona przez grupę Armii Krajowej „Kampinos”. Była to prawdopodobnie największa bitwa partyzancka podczas II wojny światowej na ziemiach polskich leżących na zachód od linii Wisły. Grupa „Kampinos” została utworzona w połowie sierpnia 1944 r. na bazie pułku AK „Palmiry Młociny” oraz docierających do Puszczy Kampinoskiej innych oddziałów. W szczytowej formie grupa liczyła ok. 3 tys. żołnierzy oraz 700 koni.

Dostępne jest 10% treści. Chcesz więcej? Kup wydanie papierowe lub najnowsze e-wydanie.

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Zobacz także

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

Zamieszczone przez internautów komentarze są prywatnymi opiniami ich autorów i nie odzwierciedlają poglądów redakcji

Polecane filmy

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama

Sponsorowane

Https://Www.AUTOdoc.PL