Nowy numer 47/2020 Archiwum

Skierniewice. Nawiedzenie figury Michała Archanioła przejdź do galerii

Od dziś do piątku 11 października w kościele św. Jakuba w Skierniewicach gościć będzie figura św. Michała Archanioła z góry Gargano. Przed wodzem niebieskich zastępów mieszkańcy miasta i diecezji głównie prosić będą o wyzwolenie z mocy grzechu, uwolnienie z nałogu i wiarę w rodzinach.

Tuż przed godziną 17.30 na ulicy prowadzącej do kościoła św. Jakuba gromadzili się mieszkańcy, by powitać w progach parafii figurę św. Michała Archanioła. Trzymając w dłoniach świece i chorągiewki z wizerunkiem wodza niebieskich zastępów, mieszkańcy na modlitwie spędzili czas oczekiwania na przybycie kopii figury Archanioła, która znajduje się w sanktuarium Monte Sant' Angelo na Górze Gargano.

Figura, która peregrynuje po całym świecie, a od dziś gości w Skierniewicach, przedstawia Księcia wojsk niebieskich w stroju legionisty rzymskiego, pod którego stopami leży pokonany szatan. Uwagę przyciągają złote skrzydła, miecz i korona, którą po uroczystej procesji do kościoła nałożył na postać Archanioła, ks. Jan Pietrzyk, proboszcz skierniewickiej parafii.

Licznie zgromadzeni mieszkańcy nie zwlekali z modlitwą za wstawiennictwem Pogromcy szatana. Gorliwie modlili się o wyzwolenie z nałogu, uwolnienie z grzechu, zgodę, wiarę i miłość w rodzinach, a także o nieustanną opiekę aniołów.

Wraz z figurą przybył o. michalita, który wygłosi rekolekcje, a także przedstawia historię objawień św. Michała Archanioła i sanktuarium, które osobiście poświęcił Archanioł, w  którym znajduje się oryginalna figura.

Przez trzy dni nawiedzenia można przyjąć szkaplerz św. Michała, który zwany jest „kamizelką diabloodporną”. Przyjmujące szkaplerz osoby wezwane są do służby Chrystusowi i Kościołowi oraz częstego korzystania z sakramentu pojednania. Zobowiązują się także do codziennej modlitwy egzorcyzmem papieża Leona XXIII – „Święty Michale Archaniele wspomagaj nas w walce…”.

Kościół otwarty jest dla wszystkich, którzy pragną modlić się za wstawiennictwem Niebieskiego Wodza.
Program nawiedzenia:

Czwartek, 10 października:

8.00 – Msza św. z homilią.
9.30 – Msza św. z odnowieniem przyrzeczeń chrzcielnych oraz błogosławieństwem chorych i starszych z modlitwą nałożenia rąk
12.00 – Konferencja i modlitwa różańcowa prowadzona przez Róże Różańcowe
15.00 – Adoracja Najświętszego Sakramentu (Koronka do miłosierdzia Bożego i modlitwy przez przyczynę św. Michała Archanioła)
18.00 – Msza święta oraz modlitwa o uzdrowienie i uwolnienie z nałogów za przyczyną św. Michała Archanioła z modlitwą wstawienniczą przed Najświętszym Sakramentem
20.00 – Nabożeństwo Różańcowe z rozważaniem wieczornym i Apelem Jasnogórskim
00.00-06.00 – Adoracja Najświętszego Sakramentu.

Piątek, 11 października:

8.00 – Msza św. z aktem poświęcenia się św. Michałowi Archaniołowi
9.30 – Msza św. z Aktem Zawierzenia Parafii i Miasta Skierniewice św. Michałowi Archaniołowi, pożegnanie i zakończenie nawiedzenia.

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Wyraź swoją opinię

napisz do redakcji:

gosc@gosc.pl

podziel się

Polecane filmy

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama