Szósty dzień był dla pielgrzymów szczególnym przeżyciem, ponieważ mogli od rana modlić się w bazylice św. Piotra przy grobie św. Jana Pawła II.
Eucharystię sprawowało około 80 kapłanów, m.in. kard. Konrad Krajewski, jałmużnik papieski, bp Stanisław Dowlaszewicz, posługujący w Boliwii, oraz bp. Jan Kot, pełniący posługę w Brazylii. Pątnicy z różnych części Polski licznie zgromadzeni przy grobie świętego papieża modlitwą i pieśniami oddawali cześć Bogu.
Po spotkaniu z lokalną przewodniczką grupa zaczęła zwiedzać bazylikę św. Piotra podziwiając dzieła sztuki sakralnej wielkiej sławy artystów m. in. słynnego włoskiego rzeźbiarza Lorenzo Giovanni Berniniego. Wrażenie na paniach zrobiły pieta, przepiękne mozaiki, monumentalne rzeźby, podziemia bazyliki, gdzie znajdują się grobowce papieży, a także polskie akcenty w wystroju Bazyliki . Po omówieniu najważniejszych zabytków i wspólnej modlitwie pątnicy udali się do bazyliki św. Pawła za Murami wzniesionej w miejscu pochówku Apostoła Narodów. Przestronna bazylika, w której można obejrzeć podobizny wszystkich papieży była ostatnim punktem zwiedzania. Przed opuszczeniem Bazyliki panie ze wzruszeniem podziwiały pięknie zdobioną absydę i malachitowe ołtarze boczne. – To był bardzo intensywny i owocny czas pełen refleksji. Bardzo potrzebowałam czasu wyciszenia i zatrzymania. Modląc się w sercu Kościoła, w miejscach, w których żyli i posługiwali wielcy święci czułam, że w swoich intencjach mam orędowników – mówi Agata. Zadowolenia nie kryły także inne panie.
Po ostatnim dniu zwiedzania pątnicy ruszyli w drogę powrotną do domów. W autokarze tradycyjnie wysłuchali konferencji bp. Andrzeja F. Dziuby. – W Biblii czyste serce oznacza nasze prawdziwe intencje, a więc to, czego naprawdę szukamy i pragniemy. Czystość jest wymaganiem miłości – mówił biskup. – Tylko czyste serce pragnie miłować Boga i ludzi. A więc to błogosławieństwo odnosi się do tych, którzy mają serce proste, czyste, bez brudu, serce które umie i chce kochać, serce, które nie dopuszcza do swego życia tego, co zagraża miłości, a przede wszystkim kłamstwa. Albo człowiek panuje nad swoimi namiętnościami i osiąga pokój albo pozwala zniewolić się przez nie i staje się nieszczęśliwy. Prawdziwa czystość pochodzi z serca człowieka. Jezus Chrystus oczekuje od nas płynącego z samej potrzeby serca poświęcenia dla bliźniego – tłumaczył hierarcha.
Konferencja biskupa Dziuby to nie jedyny tego dnia kontakt z pasterzem diecezji. W związku z przypadającymi w tym dniu jego urodzinami uczestniczki DPK telefonicznie złożyły jubilatowi życzenia.