Nowy numer 38/2023 Archiwum

I Diecezjalny Przegląd Chórów Parafialnych przejdź do galerii

W parafii Niepokalanego Poczęcia NMP w Rawie Mazowieckiej odbył się I Diecezjalny Przegląd Chórów parafialnych. Wydarzenie honorowym patronatem objął ordynariusz diecezji łowickiej bp Andrzej F. Dziuba.

W pierwszej edycji przeglądu udział wzięło 8 zespołów: Schola „Adonai” z parafii p.w. św. Tomasza Apostoła w Kamionie Skierniewickim; Schola młodzieżowa z parafii p.w. św. Wawrzyńca w Białyninie; Chór „Art – Cameral” z parafii św. Wawrzyńca w Sochaczewie; Chór „Nazaret” reprezentujący parafię Niepokalanego Poczęcia NMP w Rawie Mazowieckiej; Chór „Soli Deo” posługujący w parafii św. Andrzeja w Łęczycy; Chór parafii św. Brata Alberta Chmielowskiego w Sochaczewie; Chór z parafii p.w. św. Męczenników Jana i Pawła w Mikołajewie oraz Chór „Adalbertus” z parafii św. Wojciecha w Białej Rawskiej.

Chórzyści przygotowali kilka utworów o charakterze religijnym, które wykonywali a capella lub z towarzyszeniem instrumentów klawiszowych czy gitary. Każdy występ oceniało jury w składzie: dr hab. Beata Bodzioch z wydziału Etnomuzykologii i Hymnologii KUL, ks. prof Robert Bernagiewicz oraz ks. prof. Grzegorz Woźniak.

Po kilkugodzinnych przesłuchaniach jury wyłoniło zwycięzców, a są nimi:

Grand Prix Biskupa Łowickiego i I miejsce – Chór „Art – Cameral” z parafii pw. św. Wawrzyńca w Sochaczewie

II miejsce - Chór parafialny, parafia pw. św. Brata Alberta Chmielowskiego w Sochaczewie,

III miejsce - Chór „Adalbertus”, parafia pw. św. Wojciecha w Białej Rawskiej.

Wydarzenie zorganizowano w ramach projektu "Rawska Korona spotkań z kulturą" w ramach Budżetu Obywatelskiego Województwa Łódzkiego. W trakcie przerwy, w oczekiwaniu na wyniki chórzyści mogli zwiedzić muzeum, krypty i inne miejsca należące do kolegium jezuickiego.

Bp Andrzej F. Dziuba podczas Eucharystii sprawowanej na zakończenie spotkania zapowiedział drugą edycję przeglądu w 2020 roku.

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Wyraź swoją opinię

napisz do redakcji:

gosc@gosc.pl

podziel się

Zapisane na później

Pobieranie listy

Quantcast