Nowy numer 48/2023 Archiwum

Suserz. Pielgrzymka Służby Zdrowia przejdź do galerii

Przed oblicze Matki Bożej Suserskiej, która nosi także tytuł Uzdrowienie Chorych, 19 października przybyli przedstawiciele służby zdrowia. Doroczna pielgrzymka to okazja do wspólnej modlitwy lekarzy, pielęgniarek i pacjentów przede wszystkim w intencji zdrowia, ale także poczucia wspólnoty w niełatwych sytuacjach.

Co roku, w sobotę po wspomnieniu św. Łukasza Ewangelisty, patrona lekarzy, do sanktuarium w Suserzu przybywają lekarze, pielęgniarki i pacjenci, by razem modlić się o potrzebne łaski zarówno dla służby zdrowia, jak i chorych. Wspólnej modlitwie przewodniczył ks. Wiesław Frelek wraz z proboszczem suserskiej parafii ks. Jerzym Czarnotą, ks. Stanisławem Pisarkiem i ks. Andrzejem Lisiakiem.

Przed obliczem Matki Bożej Suserskiej modlili się przedstawiciele służby zdrowia m.in. z Suserza i Kutna. Wśród nich pani Aurelia, oddziałowa Szpitalnego Oddziału Ratunkowego w szpitalu w Kutnie. – Jestem tu po raz piąty. Ten czas jest mi bardzo potrzebny, bo wiara pomaga nam... pomagać. Każdego dnia spotykamy wiele osób, dla których chcemy tylko dobrze, choć często jest to źle odbierane. Spotykamy się ze złością, agresją, złymi słowami. Trzeba nam wiary, modlitwy, Bożej opieki, byśmy kierowali się tylko dobrem pacjenta, spokojem, opanowaniem. Ale też potrzebujemy Powierniczki, której możemy oddać troski, kłopoty – mówi pani Aurelia.

Po Mszy św. pątnicy udali się do budynku Ochotniczej Straży Pożarnej, gdzie zostali podjęci przez parafian ciepłym posiłkiem. Spotkanie przy obiedzie i domowym cieście stało się okazją do wymiany doświadczeń, ale także refleksji na temat służby zdrowia. – My zawsze jesteśmy "służbą", a ona nie kojarzy się dobrze. Nauczyciele są doceniani w dniu swojego święta, mają dzień wolny, dostają kwiaty. My jesteśmy trochę zapomniani, ale to też uczy nas większej pokory. Wypełniając swoją pracę należycie, uczciwie i z oddaniem, największą nagrodą jest dla nas wdzięczność naszych pacjentów. Jeden telefon z życzeniami czy podziękowaniem za opiekę, pomoc jest dużo więcej wart niż innego rodzaju gratyfikacje. To bardzo cieszy, motywuje do dalszej pracy i uskrzydla – mówi pani Halina kierująca Zakładem Opiekuńczo – Leczniczym dla osób starszych i niepełnosprawnych w Kutnie.

Życzenia dla pątników wyśpiewał ks. Andrzej Lesiak, który życzył pracownikom Służby Zdrowia, by nigdy nie zabrakło im nadziei i opieki Matki Bożej, św. Łukasza, a także bł. ks. Jerzego Popiełuszki, którego wspominali podczas spotkania. Pielgrzymka zakończyła się modlitwą różańcową.

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Zapisane na później

Pobieranie listy