Nowy numer 46/2019 Archiwum

Dziewięć dekad w prawdzie

Jak nikt zna historię OSP Biała Rawska, lokalnej orkiestry dętej i wydarzeń, które spisane są w ważnych kronikach. Był ich współtwórcą, uczestnikiem, obserwatorem. Mówi się o nim „żywa legenda Białej Rawskiej”.

Od ponad 100 lat uroczystości w Białej Rawskiej uświetnia orkiestra dęta. W jej szeregach, zazwyczaj z tyłu, niemal niezauważalny, kroczy Tadeusz Adamczyk. W orkiestrze tworzy podstawę muzyczną dla innych instrumentów, grając na tubie. Także w życiu wskazuje na to, co najważniejsze, wielu osobom, które z jego pomysłami, wolą działania i otwartością tworzą piękne dzieła. Nie byłoby w tym nic nadzwyczajnego, gdyby nie fakt, że pan Tadeusz skończył właśnie 90 lat i nie zamierza rezygnować z jakichkolwiek aktywności, a orkiestra dęta to jego oczko w głowie.

Dostępne jest 12% treści. Chcesz więcej? Kup wydanie papierowe lub najnowsze e-wydanie.

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Zobacz także

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

Zamieszczone przez internautów komentarze są prywatnymi opiniami ich autorów i nie odzwierciedlają poglądów redakcji

Polecane filmy

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama