Nowy numer 45/2019 Archiwum

Akcent na Moniuszkę

To wielkie przedsięwzięcie zostało powołane do życia 20 lat temu i było dedykowane Fryderykowi Chopinowi. Teraz przyszedł czas na innego mistrza.

Na pomysł zorganizowania w Skierniewicach festiwalu jako pierwszy wpadł Jerzy Waldorff. Jego myśl zbiegła się z prowadzonymi poszukiwaniami grobu Konstancji Gładkowskiej, muzy Fryderyka Chopina. Zainspirowani myślą Waldorffa, w 1999 r. zorganizowaliśmy po raz pierwszy Festiwal Muzyki Romantycznej – mówi Izabela Przecherska-Banaszczyk, inicjator i współorganizator imprezy. Jej 17. edycja będzie odbywać się w Skierniewicach od 8 do 11 listopada. Co roku organizatorzy zapraszają artystów uznanych w Polsce i za granicą. Nie brakuje też młodych talentów, na progu muzycznej kariery. Nie inaczej będzie i tym razem.

Dostępne jest 33% treści. Chcesz więcej? Kup wydanie papierowe lub najnowsze e-wydanie.

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Zobacz także

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

Zamieszczone przez internautów komentarze są prywatnymi opiniami ich autorów i nie odzwierciedlają poglądów redakcji

Polecane filmy

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama