Nowy numer 46/2019 Archiwum

Rozsypane puzzle historii

Tuż przed uroczystością Wszystkich Świętych Jacek Rybus zabiera czytelników w „Inny wymiar naszej obecności”. Jego książka ma pomóc w ratowaniu zabytkowych nagrobków.

Autor, na co dzień pracownik Urzędu Miasta w Łowiczu, jest społecznikiem, członkiem Polskiego Towarzystwa Turystyczno-Krajoznawczego Oddział w Łowiczu. Od 2010 roku z ramienia PTTK organizuje kwesty na rzecz ratowania zabytkowych grobów łowickich cmentarzy. Jego książka jest syntetycznym opracowaniem historii wszystkich miejskich nekropolii. Napisany na podstawie różnych źródeł historycznych tekst został wzbogacony zdjęciami archiwalnymi, fotografiami autora oraz zdjęciami Sylwestra Cichala i Pawła Pięty. Publikacja jest pokłosiem zorganizowanego w 2007 roku pleneru na łowickich cmentarzach, zakończonego wystawą prac w bazylice katedralnej.

Dostępne jest 21% treści. Chcesz więcej? Kup wydanie papierowe lub najnowsze e-wydanie.

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Zobacz także

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

Zamieszczone przez internautów komentarze są prywatnymi opiniami ich autorów i nie odzwierciedlają poglądów redakcji

Polecane filmy

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama