Nowy numer 43/2020 Archiwum

Noc Świętych w Sochaczewie

W parafii św. Wawrzyńca zorganizowano Noc Świętych. Wydarzenie odbywało się pod hasłem: "Świętość w codzienności".

Osoby, które chciały spotkać swoich ulubionych świętych, zgromadziły się w świątyni o 19.00. Modlitwy rozpoczęły się od uroczystej procesji i wprowadzenia świętych w relikwiarzach. Wśród gości z nieba byli: bł. ks. Jerzy Popiełuszko, św. Stanisław Kostka, św. Teresa od Dzieciątka Jezus, św. o. Pio, św. Maksymilian Maria Kolbe, św. s. Faustyna Kowalska, św. Maria de Mattias, św, Kasper de Bufalo, św. Matka Teresa z Kalkuty, a także św. Jan Paweł II.

Noc Świętych w Sochaczewie

Zgromadzeni w świątyni wierni wysłuchali słowa Bożego i homilii, którą wygłosił ks. Marcin Rutkowski. - My czcimy świętych, czyli tych wszystkich, którzy są w niebie, którzy są szczęśliwi. Stąd ta uroczystość, święto i radość - mówił kapłan.

Noc Świętych w Sochaczewie

Następnie miała miejsce adoracja Najświętszego Sakramentu wzbogacona wskazówkami dobrego życia sformułowanymi przez św. Josemaríę Escrivá de Balaguera. Na zakończenie wierni spotkali się przy pomniku św. Jana Pawła II i sługi Bożego kard. Stefana Wyszyńskiego, by złożyć kwiaty i wspólnie trzymając się za ręce zaśpiewać "Barkę" i Apel Jasnogórski.

Noc Świętych w Sochaczewie

Noc Świętych w Sochaczewie

Każdy z przybyłych na uroczystość otrzymał karteczkę ze słowem stanowiącym wskazówkę na drodze ku świętości. Po zakończonej modlitwie wszyscy zebrali się w ostoi św. Dominika na agapie.

 

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Wyraź swoją opinię

napisz do redakcji:

gosc@gosc.pl

podziel się

Polecane filmy

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama