Reklama

    Nowy numer 12/2023 Archiwum

Kutno. Niemowlę w oknie życia

To chłopiec. Dziecko po odnalezieniu zostało przewiezione do szpitala, gdzie przejdzie niezbędne badania.

W oknie życia w domu parafialnym prowadzonym przez siostry pasjonistki św. Pawła od Krzyża w Kutnie pozostawiono w piątek niemowlę. Na miejsce wezwano pogotowie ratunkowe, które przewiozło dziecko do kutnowskiego szpitala.

- Dziecko zostało pozostawione w oknie życia ok. godz. 14.30. Jest to chłopiec. Niezwłocznie po odnalezieniu został przewieziony do szpitala, gdzie przeprowadzono niezbędne badania - powiedziała sierż. szt. Daria Fraszczyk z Komendy Powiatowej Policji w Kutnie. - Po badaniach okazało się, że niemowlę jest zdrowe. Policja nie będzie wszczynać poszukiwań jego matki; dziecko nie było narażone na niebezpieczeństwo.

Przeczytaj też: Okna życia w Polsce i na świecie

Jedyne w Kutnie okno życia w domu parafialnym przy ul. Jana Pawła II istnieje od dziesięciu lat i po raz pierwszy znaleziono w nim dziecko.

Okno życia to specjalnie dostosowane miejsce, w którym matka może pozostawić anonimowo swoje nowo narodzone dziecko bez narażania jego życia i zdrowia oraz bez ponoszenia konsekwencji karnych.

Pierwsze okno życia w Polsce zostało otwarte w Krakowie przez Caritas Archidiecezji Krakowskiej w marcu 2006 roku. Znajduje się w działającym od 1978 roku Domu Samotnej Matki. W całym kraju działa dziś kilkadziesiąt okien życia.

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Wyraź swoją opinię

napisz do redakcji:

gosc@gosc.pl

podziel się

Reklama

Zapisane na później

Pobieranie listy