Nowy numer 43/2020 Archiwum

Modlitwy, procesje i kwesty

Uroczystość Wszystkich Świętych zdecydowana większość diecezjan spędziła na cmentarzach.

Wierni składali kwiaty i palili znicze na mogiłach członków rodzin, znajomych, przyjaciół, a także żołnierzy, harcerzy, kapłanów i osób zasłużonych dla lokalnej społeczności. Odwiedzający groby tłumnie gromadzili się także na Eucharystiach i procesjach odprawianych na cmentarzach. Zadumie sprzyjały głoszone homilie. Kapłani zachęcali do pomyślenia o tym, co w życiu ważne, a także o tym, jaki ślad każdy z dziś żyjących pozostawi po sobie. Duszpasterze apelowali, by gesty pamięci łączyć z modlitwą.

Po Mszach św. na nekropoliach podczas procesji modlono się za zmarłych.   Po Mszach św. na nekropoliach podczas procesji modlono się za zmarłych.
Agneszka Napiórkowska /Foto Gość

Na cmentarzach wierni zgłaszali wypominki, zamawiali Msze św., chętnie wspierali kleryków WSD w Łowiczu i renowację starych, zabytkowych grobowców. Kwesty na ten cel odbyły się m.in. w Skierniewicach, Łowiczu, Kutnie i Żyrardowie. Pieniądze zbierali: posłowie, samorządowcy, dziennikarze, członkowie grup i stowarzyszeń, a także uczniowie i harcerze.

Na skiernieiwckim cmentarzu w organizowanej od lat przez Towarzystwo Przyjaciół Skierniewic kweście uczestniczą znani mieszkańcy miasta

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Wyraź swoją opinię

napisz do redakcji:

gosc@gosc.pl

podziel się

Polecane filmy

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama