Nowy numer 22/2020 Archiwum

Głowieńscy harcerze uczestnikami XXV Sztafety Niepodległości

Po raz 21. głowieńscy harcerze biegną w jubileuszowej Sztafecie Niepodległości z Lwowa do Wilna.

Patriotyczny bieg rozpoczął się wczoraj (6 listopada) uroczystą Mszą św. odprawioną na cmentarzu Orląt we Lwowie. Trasa liczy 1010 km i biegnie ze Lwowa przez Horodło, Kodeń, Pratulin, Narewkę, Sokółkę, Różanystok, Giby, Berżniki, Kopciowo, Ejszyszki, Koniuchy, Soleczniki, Turgiele, Rudomino, Zułów, Powiewiórkę, Podbrodzie, Niemenczyn - do Wilna na cmentarz na Rossie, do grobu Matki i Serca Syna.

W tym roku uczestnicy oddadzą hołd Orlętom Lwowskim i pobiegną dla uczczenia 450. rocznicy Unii Lubelskiej. W sztafecie biorą udział Polacy i Litwini. - Dla pokoju i zrozumienia między narodami warto wylać „odrobinę potu” - napisał na portalu społecznościowym ks. Dariusz Stańczyk.  

Od początku wśród uczestników sztafety są głowieńscy harcerze: Albert Waśkiewicz, Dawid Szymczak, Jakub Mospinek i Bartek Grzyb, którzy pierwszego dnia z flagą miasta Głowna przebiegli 50 kilometrów. 8 listopada do biegaczy dołączy 60-osobowa grupa harcerzy, rodziców i przyjaciół głowieńskiego hufca ZHP.

Na Rossę sztafeta dotrze 11 listopada. 

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..
Komentowanie dostępne jest tylko dla .

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

Zamieszczone przez internautów komentarze są prywatnymi opiniami ich autorów i nie odzwierciedlają poglądów redakcji

Polecane filmy

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama