Nowy numer 21/2020 Archiwum

Rawa Mazowiecka. Uliczna gra niepodległościowa

Skauci Europy aktywnie włączyli się w obchody Narodowego Święta Niepodległości. Nie tylko jako asysta podczas wydarzeń patriotycznych, ale także jako organizatorzy ulicznej gry niepodległościowej.

Podczas obchodów Święta Niepodległości na ulicach Rawy Mazowieckiej można było spotkać Józefa Piłsudskiego, Józefa Hallera, żołnierzy niemieckich oraz żołnierzy rodzącego się Wojska Polskiego rozbrajających Niemców, opatrujących rannych oraz szukających Romana Dmowskiegio i Ignacego Paderewskiego.

W trakcie gry uczestników czekało wiele zadań...   W trakcie gry uczestników czekało wiele zadań...
Kinga Sekrecka

Wszystko za sprawą ulicznej gry niepodległościowej zorganizowanej przez Skautów Europy hufca rawskiego. Organizatorami były 1. Szczep Rawski oraz 2. Szczep Rawski, zaś uczestnikami były zastępy z 1. Drużyny Rawskiej, 2. Drużyny Rawskiej, 1. Drużyny Skierniewickiej i 1. Drużyny Tomaszowskiej. Podczas poznawania historii i wykonywania kolejnych zadań zastępy wymyślały także niepodległościowe okrzyki. Wśród nich wybrzmiały: "Biało-czerwona flaga w górze, z nią przetrwamy każdą burzę!"; "Biało-czerwone to barwy niezwyciężone!"; "Rawa, Łódź, czy Warszawa niepodległość, ważna sprawa! Wolność mamy i jej nie oddamy!".

... ale i zabawy.   ... ale i zabawy.
Kinga Sekrecka

Pojawiały się także hasła związane z nazwami konkretnych zastępów. "Niedźwiedzie się nie poddają, z zaborcą wygrywają"; "Niepodległy sokół! Wszystko widzi wokół!";  "Wraz z wilkiem maszerujemy i Orła dzielnie strzeżemy".

Działania Skautów Europy wsparli: Urząd Miasta Rawa Mazowiecka, Szkoła Podstawowa nr 2 w Rawie Maz., KP Państwowej Straży Pożarnej w Rawie Maz., Ochotnicza Straż Pożarna w Rawie Maz., Parafia Niepokalanego Poczęcia NMP.

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..
Komentowanie dostępne jest tylko dla .

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

Zamieszczone przez internautów komentarze są prywatnymi opiniami ich autorów i nie odzwierciedlają poglądów redakcji

Polecane filmy

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama