Podróż z przyjemnością

- Tata był maszynistą. Miłość do pociągów odziedziczyłam po przodkach. To, co "wrodzone", utrwalił najpierw Julian Tuwim swoją "Lokomotywą", a potem Roman Pisarski, opowiadając o psie Lampo. Pociągami podróżowałam do dziadków, na studia, do teatru, pracy. Dziś, wsiadając do nowoczesnego Impulsa, pozwalam sobie na wspomnienia, lekturę, komfort, cieszę oczy krajobrazami... - mówi Dorota Pawłowska.

Stacja: kultura i historia

Jak już wspomniano, ŁKA stara się być obecna w życiu mieszkańców poprzez organizację licznych eventów, wystaw, wycieczek. Z okazji Międzynarodowego Dnia Kobiet na dworcu Łódź Fabryczna kolejne odsłony ma „Stacja Kobiet”, akcja, która ma zwrócić uwagę na zdrowy tryb życia, wykonywanie badań profilaktycznych i zapobieganie chorobom. Spółka wraz z partnerami organizuje także Kolejowy Dzień Dziecka. W tym roku odbywał się on w Rogowie. W wydarzeniu wzięło udział ponad 300 dzieci i rodziców.

Od lat przewoźnik uruchamia także specjalne połączenia w związku z ważnymi wydarzeniami czy świętami. Aby zachęcić podróżnych do udziału m.in. w łowickim Bożym Ciele czy skierniewickim Święcie Kwiatów, Owoców i Warzyw, przygotowuje ofertę „powrót gratis”. Aby z niej skorzystać, wystarczy dowolny bilet jednorazowy na przejazd pociągiem ŁKA podbić pieczęcią przy stoisku przewoźnika. Otrzymany stempel upoważniała do bezpłatnego powrotu pociągami ŁKA tego dnia.

W związku z przypadającym w tym roku jubileuszem 100-lecia województwa łódzkiego, chcąc zostawić pamiątkę po tej rocznicy, jeden z pociągów Łódzkiej Kolei Aglomeracyjnej został oklejony okolicznościową grafiką dedykowaną wydarzeniu. – Na pociągu znalazły się miasta, które od wieków stanowiły o sile nie tylko regionu, ale również polskiej historii i kulturze. W ten sposób chcieliśmy, aby przypominał przyszłym pokoleniom nie tylko o wyjątkowej rocznicy, ale stanowił punkt wyjścia dla budowania wśród nich tożsamości regionalnej – mówi Iwona Borowińska, koordynator ds. promocji Wydziału Komunikacji Społecznej i Marketingu ŁKA.

Włączając się w świętowanie stulecia województwa, spółka zorganizowała także dwa cykle wakacyjnych wycieczek – „Pociągiem na 100-lecie województwa łódzkiego” i Pociąg do smaków Łódzkiego”. Pierwszy, realizowany wraz z Fundacją Przyjaciół Zabytków Rzemiosła, przy wsparciu finansowym Urzędu Marszałkowskiego Województwa Łódzkiego, obejmował 6 wycieczek z Łodzi do miast regionu. (Tomaszowa Maz., Zduńskiej Woli, Łęczycy, Zgierza, Sieradza i Kutna). W ich programie było zwiedzanie miast z przewodnikami, połączone z grą miejską. Uczestnicy otrzymali także pamiątkowe gadżety i przewodniki. Drugi cykl to 4 wycieczki: do Radomska, Skierniewic, Piotrkowa Trybunalskiego i Łowicza. Ich uczestnicy mieli okazję skosztować produktów regionalnych, poznać historię, zabytki i inne ciekawe zakątki województwa. W programie był także spacer z przewodnikiem, gra miejska oraz czas wolny na samodzielne poznawanie miast.

Na dworcu Łódź Fabryczna ŁKA wspólnie z łódzkim oddziałem IPN otworzyli wystawę "Ojcowie Niepodległości".   Na dworcu Łódź Fabryczna ŁKA wspólnie z łódzkim oddziałem IPN otworzyli wystawę "Ojcowie Niepodległości".
Archiwum ŁKA

Na tym nie koniec. ŁKA włączyła się także w obchody Narodowego Święta Niepodległości. Dla uczczenia rocznicy wraz z Instytutem Pamięci Narodowej Oddział w Łodzi na dworcu Łódź Fabryczna zorganizowano wystawę „Ojcowie Niepodległości”. Jej otwarcie miało miejsce 7 listopada. Uroczystość uświetnił występ Akademickiego Chóru Kameralnego Społecznej Akademii Nauk. Wystawę można oglądać do 28 listopada. Natomiast podróżujący do Warszawy w Święto Niepodległości mogli znaleźć w dyspenserach Biuletyn IPN o najnowszej historii Polski „Walka o granice”, który udostępnił łódzki oddział instytutu.


Tekst sponsorowany

« 1 2 »
oceń artykuł Pobieranie..