Nowy numer 43/2020 Archiwum

Msza św. dla Urzekających

W święto Ofiarowania Najświętszej Maryi Panny w kaplicy parafii pw. Niepokalanego Serca NMP w Skierniewicach odbyła się pierwsza w mieście Msza św. dla kobiet z projektu Urzekajaca.pl.

Modlitewne spotkanie kobiet rozpoczęło się od adoracji Najświętszego Sakramentu. Przybyłe niewiasty, wpatrując się w Jezusa Eucharystycznego, powierzały swoje życie, rodziny Bogu. Po adoracji panie uczestniczyły w Eucharystii, której przewodniczył ks. Rafał Babicki, proboszcz parafii, duszpasterz Urzekających. W homilii kapłan wskazał kobiety, które mogą być dla nich autorytetami - św. Joannę Berettę-Mollę i bł. Natalię Tułasiewcz. Po Mszy św. kobiety spotkały się na plebanii na "urzekającej kawie". Niewiasty wyraziły chęć udziału w dalszych kawach, które odbywają się w restauracji "Dworek" i we wspólnych Eucharystiach.

Przypomnijmy. Projekt Urzekajaca.pl skierowany jest do kobiet w każdym wieku, które chcą wspierać się, wymieniać doświadczeniami, inspirować do działania. Inicjatywa zrodziła się z potrzeby serca i z chęci odkrywania piękna kobiecego zgodnie z zamysłem Pana Boga. Wzorem dla uczestniczek projektu jest Maryja - najdoskonalsza, najbardziej urzekająca z niewiast.

Pomysłodawczyniami ogólnopolskiego projektu są Emilia Szota i Ewelina Chełstowska, które chciały stworzyć przestrzeń dla kobiet urzekających - świadomych swojego piękna, odważnych, delikatnych i przede wszystkim pełnych Bożej łaski.

Organizacji skierniewickich kaw i wspólnej Eucharystii podjęła się Anna Grzejszczak, nauczycielka, mediator rodzinny, liderka "Urzekającej" na region Skierniewice.

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Wyraź swoją opinię

napisz do redakcji:

gosc@gosc.pl

podziel się

Polecane filmy

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama