GN 43/2020 Archiwum

Pan Kleks na deskach

Niepubliczna Szkoła Podstawowa "Źródła" w piątek 22 listopada wystawiła w kinoteatrze Polonez przedstawienie inspirowane "Akademią Pana Kleksa".

Na widowni podczas dwóch seansów zasiadło ponad 500 dzieci wraz z opiekunami z 10 miejskich przedszkoli. Uczniowie klas I-IV swoje aktorskie umiejętności mieli okazję pokazać już po raz trzeci. Premiera "Akademii" odbyła się podczas Święta Szkoły, drugi występ pokazano we wrześniu, podczas Skierniewickiego Święta Kwiatów, Owoców i Warzyw, na scenie plenerowej Centrum Kultury i Sztuki.

Przedstawienie jest realizacją projektu nauczycieli edukacji wczesnoszkolnej z NSP "Źródła" pt. "Akademia Talentów", dofinansowanego przez Centrum Kultury i Sztuki w Skierniewicach.

Wystawiony spektakl radośnie i żywiołowo przyjęła publiczność. Euforia przedszkolaków, ich żywe reakcje, śpiew i salwy śmiechu były nagrodą dla uczniów. Gratulacje należą się także kadrze pedagogicznej.

- Wspólny, głośny śpiew czyni nas bardziej kreatywnymi, bo uruchamia prawą półkulę mózgu. Neurobiologia śpiewu pokazuje, że kiedy śpiewamy, nasze neuroprzekaźniki łączą się na nowe i różne sposoby. Aktywizuje się wtedy prawy płat skroniowy naszego mózgu, uwalniając endorfiny, które czynią nas mądrzejszymi, zdrowszymi, szczęśliwszymi i bardziej kreatywnymi. Na tym nie koniec. Śpiewanie zwiększa także samoświadomość i pewność siebie oraz pomaga kształtować własną tożsamość i wiarę we własne możliwości. Wreszcie śpiewanie, o czym mówią terapeuci, redukuje stres i sprawia, że jesteśmy zdrowsi i szczęśliwsi - mówiła Teresa Bibik, wicedyrektor szkoły.

Uczniowie i nauczyciele mają nadzieję, że "Akademia" to dopiero początek ciekawych i twórczych wyzwań scenicznych.

Pan Kleks na deskach

Pan Kleks na deskach

Pan Kleks na deskach

Pan Kleks na deskach

Pan Kleks na deskach

Pan Kleks na deskach

Pan Kleks na deskach

Pan Kleks na deskach

Pan Kleks na deskach

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Wyraź swoją opinię

napisz do redakcji:

gosc@gosc.pl

podziel się

Polecane filmy

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama