Nowy numer 21/2020 Archiwum

Protest rolników

W piątek 22 listopada w kilku miastach w Polsce rolnicy rozpoczęli strajk ostrzegawczy.

W Łódzkiem utrudnienia na drogach wystąpiły pod Łowiczem. Na drogę krajową nr 92 w eskorcie policji wyjechało ok. 30 ciągników. Część rolników przyjechała też samochodami.

Protestujący domagali się m.in. skutecznej walki z chorobą ASF, czyli afrykańskim pomorem świń, poprzez redukcję populacji dzików i przeciwko wwozowi towarów z zagranicy. Protestujący podkreślali, że obietnice składane im przez stronę rządową nie zostały spełnione. Rozprzestrzenianie się wirusa, ich zdaniem, doprowadzi do całkowitego upadku polskich hodowli i zalania rynku przez gorszej jakości mięso z zagranicy, co - jak twierdzą - już ma miejsce.

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

Zamieszczone przez internautów komentarze są prywatnymi opiniami ich autorów i nie odzwierciedlają poglądów redakcji

Polecane filmy

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama