Nowy numer 38/2021 Archiwum

Skierniewice. Stand-up na otwarcie kawiarenki

W parafii Miłosierdzia Bożego na Zadębiu w Skierniewicach odbyło się spotkanie z ks. Bogusławem Kowalskim, proboszczem parafii katedralnej na warszawskiej Pradze. Kapłan, znany szerszej publiczności jako kabareciarz, zagorzały kibic, dawny zawodnik Legi Warszawa opowiadał o Kościele. Na wesoło.

Ks. Bogusław skierniewickich wiernych zachwycił nie tylko niecodziennym talentem  kabaretowym, ale także niezwykłym dystansem do siebie. Zgromadzeni wierni usłyszeli mnóstwo anegdot, żartów i przezabawnych historii z życia księży, sióstr zakonnych, katechetów i parafii, które ks. Bogusław wraz ze swoim przyjacielem ks. Piotrem Pawlukiewiczem wydali na  audiobooku "Czarny humor, czyli o Kościele na wesoło”. Radosne opowieści, pogawędki, żarty, co chwilę przerywane były salwami śmiechu. – Dawno tak się nie uśmiałam. Do łez rozbawiały mnie nawet kawałki, które wcześniej słyszałam. Ksiądz Bogusław naprawdę ma talent – mówi pani Anna.

Ks. Bogusław Kowalski spotkał się z wiernymi w reaktywowanej kawiarence parafialnej.   Ks. Bogusław Kowalski spotkał się z wiernymi w reaktywowanej kawiarence parafialnej.
Ewa Bogusz

Rozbawieni wierni, w doskonałych nastrojach długo nie opuszczali kawiarenki. Rozmowy przy cieście (przygotowanym przez Domowy Kościół), kawie i herbacie trwały do późnych godzin wieczornych. W podziękowaniu za występ kapłan otrzymał od parafian książki Macieja Grabskiego „Ks. Rafał”.

Warto wspomnieć, że ks. Bogusław Kowalski do parafii przybył na zaproszenie ks. Jana Rawy, proboszcza, kursowego kolegi. Na pomysł zaproszenia go wpadła Bogusława Synajewska, z Domowego Kościoła. – Myśl ta od dawna chodziła mi po głowie. Wiedziałam, że nie będzie to łatwe, bo ks. Bogusław ma bardzo napięty grafik. Podczas rozmowy z ks. Janem dowiedziała się, że kapłani znają się od ponad 30 lat. Niemal natychmiast udało się umówić spotkanie – opowiada Bogusia.  

Stand – up ks. B. Kowalskiego połączono z reaktywacją parafialnej kawiarenki, nad którą pieczę powierzono Domowemu Kościołowi. Przytulne i pełne uroku miejsce, w którym będzie można napić się kawy, zorganizować rodzinną uroczystość, czy spotkanie przyjaciół, na początek otwarte będzie w każdą sobotę. Niewykluczone, że w najbliższym czasie będzie otwarte także w inne dni tygodnia. W najbliższą sobotę w parafialnej kawiarence odbędzie się spotkania andrzejkowe przy grach planszowych.

W organizację spotkania włączyli się skierniewiccy Skauci Europy FSE „Zawisza”.

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Wyraź swoją opinię

napisz do redakcji:

gosc@gosc.pl

podziel się

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama