Nowy numer 48/2023 Archiwum

Jubileusz 30-lecia WODN w Skierniewicach przejdź do galerii

Pracownicy i przyjaciele Wojewódzkiego Ośrodka Doskonalenia Nauczycieli w Skierniewicach świętowali jubileusz 30-lecia działalności. Eucharystii w intencji społeczności WODN przewodniczył bp Wojciech Osial.

Obchody jubileuszu rozpoczęły się Eucharystią, której przewodniczył bp Wojciech Osial. Wraz z biskupem pomocniczym diecezji łowickiej modlili się ks. Kamil Goc – konsultant ds. katechezy w WODN, ks. Sławomir Sobierajski – duszpasterz nauczycieli i wychowawców oraz ks. Jarosław Łękarski – wicerektor WSD w Łowiczu.

 – Na ten jubileusz składa się praca wielu osób. Ludzi, którzy działają dla doskonalenia innych, ale przede wszystkim samych siebie. Mają w sobie wiele zapału, energii, chęci, ale też coś, czego na zewnątrz nie widać. To "coś", to pasja i rozwój. Niezwykle ważne są nie tylko szkolenia, ale ta rzeczywistość, która za nimi stoi. Czyli zrodzić pasję i zachęcić do rozwoju. Można skończyć setki warsztatów i nadal nie wiedzieć, co jest najważniejsze. Posłużę się przeciwstawnym zestawieniem. Rzemieślnik i poeta. Obydwaj tworzą, starają się. Małość rzemieślnika polega na tym, że wszystko wykona dobrze i solidnie. Będą zgadzać się paragrafy, wytyczne, będzie profesjonalnie zrealizowany program, ale zabraknie tej wartości dodanej pasji i rozwoju. Poeta też wykona wszystko dobrze, solidnie, ale słuchacz, student poczuje się zainspirowany, zachęcony do myślenia, aż sam odkryje, że to, co robi ma sens, a to co najważniejsze nie zawsze jest widoczne na zewnątrz. 30 lat ośrodka to 30 lat starań, by nauczyciel miał nie tylko najwyższe kompetencje, wspaniałe wykształcenie, ale miał też pasję i powołanie – mówił w słowach homilii bp Osial, który pracował 12 lat w WODN w Skierniewicach jako konsultant ds. katechezy.

Mszę św. sprawowali: ks. Kamil Goc, ks. Sławomir Sobierajski, bp Wojciech Osial i ks. Jarosław Łękarski.   Mszę św. sprawowali: ks. Kamil Goc, ks. Sławomir Sobierajski, bp Wojciech Osial i ks. Jarosław Łękarski.
Magdalena Gorożankin /Foto Gość

Po Mszy św. pracownicy ośrodka i zaproszeni goście udali się do auli w siedzibie WODN, gdzie odbyła się dalsza część uroczystości. WODN doskonali nauczycieli i nadzoruje programy szkolne w zakresie promocji zdrowia. W nawiązaniu do działań WODN wykład „Zdrowie jako wartość i zasób dla edukacji” wygłosiła prof. dr hab n. med. Barbara Woynarowska.

Dla zgromadzonych gości wystąpili także uczniowie Państwowej Szkoły Muzycznej I stopnia i Samorządowej Szkoły Muzycznej II stopnia w Skierniewicach, którzy zaśpiewali kila utworów patriotycznych, a także zagrali utwory klasyczne i filmowe.

Jubileusz uświetnili uczniowie Państwowej Szkoły Muzycznej I stopnia i Samorządowej Szkoły Muzycznej II stopnia w Skierniewicach.   Jubileusz uświetnili uczniowie Państwowej Szkoły Muzycznej I stopnia i Samorządowej Szkoły Muzycznej II stopnia w Skierniewicach.
Magdalena Gorożankin /Foto Gość

Jubileusz 30-lecia WODN w Skierniewicach

Nie zabrakło wspomnień, życzeń i upominków, które na ręce dyrektor Anny Stefaniak złożyli m.in. wiceprezydent Skierniewic Jarosław Chęcielewski, burmistrz Łowicza Jan Krzysztof Kaliński, dyrektorzy skierniewickich placówek, przedstawiciele Związku Nauczycielstwa Polskiego oraz dyrektorzy łowickich i rawskich szkół, którymi także opiekuje się placówka.

Jubileusz dla wszystkich pracowników jest motywacją do dalszej działalności, organizowania szkoleń, konferencji, wykładów, nadzorowania programów szkolnych, ale przede wszystkim do dalszego zachęcania nauczycieli do rozwoju i rozbudzania pasji w sobie i uczniach.

Uroczystość honorowym patronatem objął Marszałek Województwa Łódzkiego Grzegorz Schreiber oraz ordynariusz łowicki bp Andrzej F. Dziuba.

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Zapisane na później

Pobieranie listy