Skierniewice. Rozpoczęcie jubileuszu 300-lecia kościoła przejdź do galerii

W pierwszą niedzielę Adwentu w parafii św. Stanisława Biskupa i Męczennika rozpoczęto rok jubileuszowy 300-lecia kościoła. Przez 12 miesięcy parafianie i diecezjanie będą uczestniczyć w różnych wydarzeniach, a nawiedzając świątynię będą mogli uzyskać odpust zupełny.

Penitencjaria Apostolska, za pozwoleniem Ojca Świętego Franciszka, udzieliła parafii św. Stanisława Biskupa i Męczennika odpustu pod zwykłymi warunkami.

Każdy, kto od 1 grudnia br. do 29 listopada 2020 r. nawiedzi świątynię, przystąpi do sakramentu pokuty i pojednania, przyjmie Komunię Świętą, pomodli się w intencjach papieża Franciszka oraz będzie uczestniczyć w obchodach i nabożeństwach jubileuszowych lub znajdzie czas na osobistą refleksję i modlitwę za wstawiennictwem Matki Bożej i św. Stanisława, może ubiegać się o odpust zupełny za siebie.

Podczas inauguracji jubileuszowego roku odpustu bp Andrzej F. Dziuba otworzył uroczyście drzwi święte i sprawował Eucharystię w intencji wszystkich wiernych skierniewickiej parafii. – Jesteśmy w miejscu, w którym szczególnie w tym roku chcemy wielbić imię Pana i prosić o pokój serca w waszych rodzinach. Pokój i pomyślność dla miasta Skierniewice, jego mieszkańców. Czynimy to w głębokim przekonaniu, że ten dom Pana Boga naszego jest miejscem modlitwy o dobro, pokój, przebaczenie. Jako ludzie wierzący odczuwamy to bogactwo skarbów łaski, które Kościół nam daje, uświadamiając, że odpust zupełny jest darem zgładzenia naszych doczesnych kar – mówił bp Dziuba. – Ta świątynia wzniesiona w 1720 r. poświęcona i oddana do sprawowania nabożeństw przez prymasa Polski Stanisława Szembeka stała się szczególną bramą Pana. Stała się znakiem Jeruzalem Nowego Przymierza, opartym na Jezusie Chrystusie. Dziś, swoją obecnością dołączamy do pokoleń, które będąc w tym miejscu przed nami wstępowały do Pana. To dla nas wielki dar, z którego możemy przez ten jubileuszowy rok korzystać – dodał ordynariusz diecezji.

300-lecie skierniewickiego kościoła celebrowane będzie przez 12 miesięcy. Każdy z nich poświęcony będzie innej grupie, wspólnocie, ruchom i zadaniom. Ponadto w każdą pierwszą sobotę miesiąca o godz. 19 odbywają się Eucharystie połączone z uwielbieniem, błogosławieństwem i nałożeniem rąk zwane „Wieczernikiem”.

Duchowy czas celebrowania jubileuszu połączony będzie z wystawami, wernisażami, projekcjami filmów, konkursami szkolnymi, przedstawieniami i wieloma innymi atrakcjami.


Więcej o jubileuszu w 50. numerze "Gościa Łowickiego".

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..