Nowy numer 38/2023 Archiwum

Orszaki Trzech Króli 2020 w diecezji łowickiej

W uroczystość Objawienia Pańskiego, 6 stycznia, pod hasłem: "Cuda, cuda ogłaszają" w całej Polsce przejdą Orszaki Trzech Króli. W diecezji łowickiej barwne korowody przejdą w co najmniej 11 miejscowościach.

W Łowiczu na uroczystym przemarszu obecny będzie ordynariusz diecezji bp Andrzej F. Dziuba. Orszak wyruszy z parafii Matki Bożej Nieustającej Pomocy na Korabce.

Biskup pomocniczy Wojciech Osial po raz drugi przyjedzie do Żyrardowa, gdzie w organizację orszaku zaangażowani są wszyscy kapłani i wierni z czterech żyrardowskich parafii, Stowarzyszenie Fabryka Feniksa, Urząd Miasta oraz pracownicy Industrialnej Zagrody, którzy poprowadzą ulicami miasta wielbłądy i osły. Wydarzenie rozpocznie się w parafii Wniebowstąpienia Pańskiego o 10.45, skąd wierni wyruszą w pochodzie do parafii św. Karola Boromeusza i parafii Matki Bożej Pocieszenia, gdzie o 12.00 będzie sprawowana Eucharystia.

Stefan i Nel już nie mogą się doczekać uroczystego korowodu ulicami Żyrardowa.   Stefan i Nel już nie mogą się doczekać uroczystego korowodu ulicami Żyrardowa.
Magdalena Gorożankin /Foto Gość

Barwny pochód połączy także trzy parafie w Rawie Mazowieckiej. Start orszaku odbędzie się w kaplicy parafii Jezusa Chrystusa Króla Wszechświata po Mszy św. o 12.00. Później wierni udadzą się do szopki w kościele Niepokalanego Poczęcia NMP i na wspólne kolędowanie połączone z ciepłym poczęstunkiem u oo. pasjonistów.

W Kutnie wierni wyruszą razem z Mędrcami po Mszy św. o 11.30. Z kościoła mieszkańcy miasta wyruszą na pl. Marszałka Józefa Piłsudskiego. W Łęczycy orszak po Mszy o 12.00 poprowadzą Królowie, którzy przy klasztorze oo. bernardynów oddadzą hołd małemu Jezusowi Zbawicielowi. Nie zabraknie wspólnego kolędowania i poczęstunku przygotowanego przez Urząd Miasta.

Mieszkańcy Głowna celebrowanie święta Objawienia Pańskiego rozpoczną Eucharystią o 12.00 w kościele św. Jakuba, skąd udadzą się w orszaku do altany nad zalewem Mrożyczka, gdzie znajdzie się stajenka. Najwcześniej Królowie oddadzą pokłon Dzieciątku w Mąkolicach. Po Mszy o 9.00 wierni trzykrotnie okrążą kościół, śpiewając kolędy i wychwalając Zbawiciela.

Stowarzyszenie Konfraternia św. Rocha oraz parafia św. Jana Chrzciciela i św. Rocha w Brochowie po raz 4. zapraszają na Gminny Orszak Trzech Króli. Tradycyjnie spotkanie rozpocznie przed Szkołą Podstawową im. F. Chopina w Brochowie o 11.15, skąd wierni wyruszą do brochowskiej świątyni na Mszę św., podczas której uczniowie ze Szkoły Podstawowej im. T. Kościuszki w Lasocinie wystawią jasełka.

Do Wiskitek w święto Epifanii na zaproszenie proboszcza ks. Witolda Okrasy przyjadą misjonarze, którzy opowiedzą o swoich zadaniach. Po Mszy św. o 12.00 wyruszy orszak, który tradycyjnie przygotowują dzieci i młodzież z miejscowej szkoły.

Uczniowie państwowej szkoły i prywatnego liceum sióstr niepokalanek w Szymanowie także włączą się w przygotowanie orszaku, który tradycyjnie wyruszy ze świątyni do klasztoru. Tam odbędzie się przedstawienie ukazujące historię narodzin Zbawiciela.

Najpóźniej, bo o 15.00, orszak wyruszy w Sochaczewie. Wierni wyruszą z okolicy Kramnic w kierunku stajenki stojącej przed kościołem św. Wawrzyńca.

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Wyraź swoją opinię

napisz do redakcji:

gosc@gosc.pl

podziel się

Zapisane na później

Pobieranie listy

Quantcast