Nowy numer 26/2022 Archiwum

Radziwiłłów. Kolędowali, prosząc o miłość przejdź do galerii

Po raz 8. parafia św. Antoniego z Padwy gościła artystów znanych z teatrów, szklanych ekranów i estrad. Kolędy i pastorałki przeplatane poezją pełną wiary, nadziei i miłości wzruszyły licznie zgromadzonych wiernych także spoza granic parafii.

Niewielka świątynia w Radziwiłłowie w święto Objawienia Pańskiego stała się domem, do którego każdy mógł przyjść, by kolędować z artystami. Rodzinna, ciepła atmosfera to od lat zasługa organizatorów wydarzenia - proboszcza parafii ks. Mieczysława Młynarczyka CR, poetki i reżyserki spotkania Noemi Joanny Zasady i artystów, którzy przybywają na ich zaproszenie.

W tym roku dla licznej publiczności, która przyjechała nie tylko z okolic, ale także m.in. z Łodzi, Skierniewic, Łowicza, Warszawy, wystąpili: Teresa Lipowska, Danuta Stankiewicz, Halina Rowicka, Stanisław Górka, Bartosz Mazur, Jolanta Mrotek, Małgorzata Szarek, Karol Kukowka, Martyna Młynarska-Modlińska, Wojciech Kryś, Jakub Osuchowski.

Artyści tradycyjne kolędy przeplatali pastorałkami, świątecznymi piosenkami i niecodziennymi aranżacjami, w które dość szybko włączali się zgromadzeni wierni. Do zaśpiewania kolęd aktorka Teresa Lipowska zaprosiła dzieci, które bez wahania dołączyły do tworzenia koncertu.

Wspólne śpiewanie przerywane było wierszami N. J. Zasady, która na to spotkanie wybrała najpiękniejsze wiersze o miłości, o jej poszukiwaniu i podążaniu za marzeniami. - Na tegoroczne kolędowanie przygotowałam wiersze oparte na poezji zawartej w moim najnowszym zbiorze "Na wrzosowiskach marzeń...", o którym czytelnicy mówią, że jest najbardziej dojrzałym zbiorem - mówi poetka. - Wszyscy szukamy miłości, oczekujemy jej, pragniemy i każdy stworzony jest, by kochać i być kochanym. To chcieliśmy dziś przekazać i mam nadzieję, że nam się udało  - dodaje.

Tradycją spotkań w radziwiłłowskiej świątyni są niecodzienne życzenia, które na zakończenie składają wszyscy artyści. W tym roku N. J. Zasada wraz z aktorami i muzykami podzieliła się z publicznością przepisem na 2020 r. z gwarancją szczęścia.

Noemi Joanna Zasada na wieczór kolędowy wybrała swoje najpiękniejsze wiersze o miłości i wraz z artystami przekazała zgromadzonym przepis na szczęśliwy 2020 rok.   Noemi Joanna Zasada na wieczór kolędowy wybrała swoje najpiękniejsze wiersze o miłości i wraz z artystami przekazała zgromadzonym przepis na szczęśliwy 2020 rok.
Magdalena Gorożankin /Foto Gość

"Przepis na nowy rok życia: 2 kg wiary; nieskończona ilość miłości; 3 wielkie chochle nadziei; 10 łyżek szczęścia; 3 szklanki marzeń; 2 miski odwagi; 500 g cierpliwości; 250 g wrażliwości; garść wdzięczności; 100 łyżek dobroci; szczypta szacunku; na koniec posypać dobrym humorem. Wszystkie produkty odkryć w sobie, docenić i dobrze wymieszać. Nie poddawać się, nie marnować czasu i nie narzekać. Smakować je codziennie, zapewniam - nie zaszkodzą i waga nie pójdzie w górę. Piec codziennie w piecu zwanym życiem. Pamiętaj, w oczach Pana Boga jesteś wyjątkowy" – wybrzmiały życzenia.

Zgodnie z zapewnieniem artystów i proboszcza parafii, wszyscy ponownie spotkają się w przyszłym roku na kolejnej edycji kolędowania.

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Wyraź swoją opinię

napisz do redakcji:

gosc@gosc.pl

podziel się

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama