Nowy numer 3/2021 Archiwum

Najwyżej szkoły katolickie

Miesięcznik "Perspektywy" opublikował zestawienie najlepszych liceów i techników w kraju. Niektóre LO i Technika z terenu diecezji łowickiej mają powody do zadowolenia.

Wzorem lat ubiegłych na ocenę szkoły składały się kryteria takie jak: matura z przedmiotów obowiązkowych, matura z przedmiotów dodatkowych oraz olimpiady. Ranking ukazał 1000 najlepszych liceów w Polsce.

Ranking uwzględnia szkoły, w których maturę w maju 2019 r. zdawało minimum 12 maturzystów oraz w których wyniki średnie z języka polskiego i matematyki zdawanych obowiązkowo były nie mniejsze niż 0,75 średniej krajowej. Zasady Rankingu ustaliła Kapituła złożona z przedstawicieli uczelni, dyrektorów okręgowych komisji egzaminacyjnych i przewodniczących komitetów głównych olimpiad. Pracom Kapituły przewodniczył prof. dr hab. Jan Łaszczyk, były rektor Akademii Pedagogiki Specjalnej im. Marii Grzegorzewskiej w Warszawie, przewodniczący Komisji ds. Kształcenia Konferencji Rektorów Akademickich Szkół Polskich.

W tym roku najwyższe, 82. miejsce zajęło Prywatne LO Sióstr Niepokalanek im. Matki Bożej Częstochowskiej w Szymanowie. Tuż za nim znalazły się: Klasyczne LO im. ks. S. Konarskiego w Skierniewicach, które uplasowało się na 89. pozycji, oraz Pijarskie LO Królowej Pokoju w Łowiczu na miejscu 94. Wszystkie trzy szkoły mają prawo do używania w 2020 roku tytułu honorowego „Złotej szkoły”.

Wysokie miejsca zajęły także: LO im. B. Prusa w Skierniewicach 211. miejsce, LO im. F. Chopina w Sochaczewie 218., a także I LO im. gen. J.H. Dąbrowskiego w Kutnie zajmujące 278. pozycje. W trzeciej setce znalazły się na 332. miejscu LO im. M. Skłodowskiej-Curie w Rawie Mazowieckiej i I LO im. Józefa Chełmońskiego w Łowiczu na miejscu 348. Srebrną tarczę obok wymienionych szkół otrzymało także Publiczne Katolickie LO im. Jana Pawła II w Głownie, które zajęło 499. miejsce.

Wśród techników o sukcesie mogą mówić: Technikum nr 4 z ZSP nr 4 im. Wł. Grabskiego w Łowiczu (91), Technikum im. W. Szymborskiej z ZS nr 3 w Skierniewicach (95), Technikum nr 2 z ZSP nr 2 RCKUiP im. T. Kościuszki w Łowiczu (99), Technikum im. Marii Skłodowskiej-Curie w ZS nr 3 wWiskitkach (106),  Technikum z ZS im. J. Iwaszkiewicza w Sochaczewie (149),  Technikum w ZS w Mszczonowie (158), Technikum w ZSP im. Wł. St. Reymonta w  Rawie Maz. (176), Technikum im. K. K. Baczyńskiego w Białej Rawskiej (396).

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Wyraź swoją opinię

napisz do redakcji:

gosc@gosc.pl

podziel się

Polecane filmy

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama