Nowy numer 3/2021 Archiwum

Spotkanie opłatkowe Ruchu Światło-Życie diecezji łowickiej przejdź do galerii

W Wyższym Seminarium Duchownym w Łowiczu wspólnota Ruchu Światło-Życie diecezji łowickiej spotkała się na wspólnej modlitwie i opłatku. Ogłoszono także dekrety ordynariusza łowickiego na moderatorów poszczególnych grup wspólnoty Ruchu.

Na spotkanie przyjechały całe rodziny z różnych stron diecezji, które na co dzień formują się we wspólnocie Domowego Kościoła, oazie młodzieżowej i Dzieciach Bożych oraz kapłani, którzy opiekują się i sami też wzrastają w poszczególnych wspólnotach.

Spotkanie rozpoczęło się od zawiązania wspólnoty, po którym konferencję o Krucjacie Wyzwolenia, wolności dziecka Bożego i... oczach Marysi, które są oczami Boga wygłosił ks. Krzysztof Dukielski, moderator Ruchu Światło–Życie diecezji radomskiej. Konferencja cieszyła się uznaniem. – Wiele cennych i dobrych myśli dla nas, młodych, którzy stoimy przed wieloma pułapkami świata. Łatwo się pogubić, dlatego cieszę się, że kilka lat temu dołączyłam do Ruchu Światło–Życie, formuję się w nim i korzystam właśnie z takich rad, jakie dziś zostawił nam ks. Dukielski. Poruszyły mnie najmocniej słowa o oczach Marysi i stwierdzenie, że właśnie tak patrzy na nas Stwórca. Szczerze, zapominam, że jestem umiłowaną córką Boga i potrzeba mi przypomnienia, że tak właśnie jest – mówi Ania, uczestniczka spotkania.

Konferencję wygłosił ks. Krzysztof Dukielski, moderator Ruchu Światło–Życie diecezji radomskiej.   Konferencję wygłosił ks. Krzysztof Dukielski, moderator Ruchu Światło–Życie diecezji radomskiej.
Magdalena Gorożankin /Foto Gość
Konferencja ks. Krzysztofa Dukielskiego

W centrum spotkania była Eucharystia, której przewodniczył bp Andrzej F. Dziuba. Podczas Mszy św. moderator Ruchu Światło–Życie diecezji łowickiej ks. Sylwester Bernat ogłosił dekrety wydane przez ordynariusza diecezji. Zmiany nastąpiły na stanowisku moderatora Domowego Kościoła. Po 14 latach pełnienia funkcji ks. Zbigniewa Kalińskiego – proboszcza parafii św. Stanisława w Boguszycach – zastąpi ks. Paweł Pietrzak – wikariusz parafii św. Andrzeja apostoła w Łęczycy. Dekret otrzymał także ks. Tomasz Staszewski – wikariusz parafii św. Wawrzyńca w Sochaczewie, który będzie odpowiedzialny za formację i organizację wydarzeń dla oazy młodzieżowej i Dzieci Bożych.

Wspólne spotkanie nabrało świątecznego klimatu również poprzez jasełka w wykonaniu grupy animatorów. Przedstawienie – przygotowane z humorem, ukazujące przenikające się sceny z Betlejem i rekolekcji, które młodzi odbyli w wakacje, zachęcające do całkowitej ufności Bogu – zachwyciło zgromadzonych i stało się wstępem do składania sobie życzeń, łamania się opłatkiem.

Grupa animatorów wystawiła jasełka, w których nie zabrakło wątków rekolekcyjnych.   Grupa animatorów wystawiła jasełka, w których nie zabrakło wątków rekolekcyjnych.
Magdalena Gorożankin /Foto Gość
« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Wyraź swoją opinię

napisz do redakcji:

gosc@gosc.pl

podziel się

Polecane filmy

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama