Nowy numer 38/2021 Archiwum

Spała. XXX Spotkanie Opłatkowe Rodziny Sportowej przejdź do galerii

W Centralnym Ośrodku Sportu i Przygotowań Olimpijskich sportowcy seniorzy, obecni mistrzowie i przyszłe pokolenia medalistów z całej Polski odbyli noworoczne spotkanie.

Spała od lat jest ogólnopolskim ośrodkiem sportu. Tu trenują, odpoczywają i przygotowują się do najważniejszych zawodów sportowcy z całego kraju, z różnych dziedzin sportu. Tutaj także odbywają się ważniejsze spotkania rodziny sportowej. Mistrzowie seniorzy, aktualni medaliści i przyszłe pokolenia sportowców spotykały się w nowym roku, by jeszcze w świątecznej atmosferze złożyć sobie życzenia, porozmawiać o planach na najbliższe tygodnie i wymienić doświadczeniami, radami, marzeniami przed Letnimi Igrzyskami Olimpijskimi w Tokio.

Wśród licznie zgromadzonych gości zasiadali politycy, samorządowcy, kapłani na czele z bp. Marianem Florczykiem i ordynariuszem diecezji łowickiej bp. Andrzejem F. Dziubą, który z rąk prezesa Polskiego Komitetu Olimpijskiego Andrzeja Kraśnickiego otrzymał medal okolicznościowy 100-lecia Polskiego Komitetu Olimpijskiego za podtrzymywanie tradycji opłatkowych spotkań w Spale oraz wspieranie sportowców i ich działań modlitwą.

Młodzi sportowcy chętnie kolekcjonowali zdjęcia i autografy z mistrzami. Wśród nich był Piotr Lisek.   Młodzi sportowcy chętnie kolekcjonowali zdjęcia i autografy z mistrzami. Wśród nich był Piotr Lisek.
Magdalena Gorożankin /Foto Gość

Na spotkanie licznie przybyli uczniowie szkół sportowych, publicznych i katolickich z całej Polski, choć w większości z województwa łódzkiego. - Stanowimy głównie drużyny siatkarskie. To nasza pasja, może nawet miłość. Cel mamy jeden - być mistrzami świata. Chcemy to osiągać indywidualnie i drużynowo - mówi Karolina Mokrzycka z Łodzi. - Spotkanie ze sportowcami legendami to wielki zaszczyt, mobilizacja do pracy, by kiedyś seniorzy, aktualni mistrzowie, byli naszymi trenerami, przygotowywali nas do największych i najważniejszych rozgrywek. Marzenia muszą być poparte ciężką pracą i jesteśmy tego świadomi. Będziemy dążyć do tego, by za kilka lat przyjechać tu już jako mistrzowska drużyna - zapewnia w imieniu całej drużyny Karolina.

Spotkanie umiliły występ przedszkolaków z jednej z pajęczańskich placówek oraz kolędowanie w wykonaniu zespołu Cekinki.

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Wyraź swoją opinię

napisz do redakcji:

gosc@gosc.pl

podziel się

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama