Nowy numer 09/2020 Archiwum

Półkolonie w Woźniakowie

Podczas ferii zimowych nie mogło zabraknąć salezjańskiej oferty wypoczynku dla dzieci i młodzieży z Kutna.

Od wielu lat Oratorium im. bł. Michała Rua w Woźniakowie organizuje półkolonie, które cieszą się dużym powodzeniem także zimą. Tegoroczny wypoczynek w czasie ferii odbył się w dwóch pięciodniowych turnusach: 13-17 oraz 20-24 stycznia. Z półkolonii skorzystało w sumie 100 osób w wieku od 7 do 18 lat.

W programie zajęć nie brakowało atrakcji. Uczestnicy mieli dwa spotkania edukacyjne: jedno - z przedstawicielami policji, straży pożarnej oraz służby ochrony kolei, a drugie - z misjonarzem z Madagaskaru i wolontariuszami misyjnymi z Zambii. Nie zabrakło także zajęć sportowo-rekreacyjnych: wyjścia na basen i kręgielnię, gimnastyki na wesoło oraz wyjazdu na lodowisko miejskie. Uczestnicy wyjechali także na wycieczkę do Łodzi, gdzie spędzili czas w Sali Zabaw.

Oprócz wspomnianych atrakcji podczas półkolonii był też czas na konkursy kreatywności - pisania opowiadania czy układania drewnianych klocków. Tradycyjnie w planie zajęć były także codzienna modlitwa i słówko wychowawcy, zabawy integracyjne oraz animacja muzyczna.

Zimowy wypoczynek dzieci i młodzieży w Oratorium dofinansował Urząd Miasta Kutno. W organizację wypoczynku oprócz księży salezjanów zaangażowani byli także wychowawcy i opiekunowie medyczni. 

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..
Komentowanie dostępne jest tylko dla .

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

Zamieszczone przez internautów komentarze są prywatnymi opiniami ich autorów i nie odzwierciedlają poglądów redakcji

Polecane filmy

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama