Nowy numer 39/2023 Archiwum

Czuwanie na Jasnej Górze i rekolekcje w Ochotnicy Dolnej przejdź do galerii

Grupa kilkudziesięciu osób zimowe rekolekcje rozpoczęła od zawierzenia Matce Bożej Jasnogórskiej czasu odpoczynku, ale i formacji. Młodsza część wspólnoty kontynuowała duchowe przeżycia w Ochotnicy Dolnej.

Po raz drugi wspólnota Ruchu Światło - Życie diecezji łowickiej odbyła nocne czuwanie przed cudownym obrazem Matki Bożej Jasnogórskiej. W nocy z 15 na 16 lutego ponad 100 osób uczestniczyło w nabożeństwie różańcowym, Drodze Krzyżowej i Apelu Jasnogórskim, który dla wszystkich zgromadzonych poprowadził bp Wojciech Osial. 

Wspólnoty Oaz dziecięcych oraz młodzieżowych, rodziny Domowego Kościoła oraz sympatycy Oazy zgromadzili się u stóp Jasnej Góry , aby wspólnie dziękować i prosić o łaski potrzebne ruchowi oazowemu w naszej diecezji. Modlitwa przeplatana była radami, wskazówkami ks. Mariana Piwko CR, który przyjaźnił się i przez wiele lat pracował z ks. Franciszkiem Blachnickim. Katecheza "Sługa Boży Franciszek Blachnicki- świadek wolności", którą wygłosił ks. Marian Piwko skłoniła przybyłych wiernych do refleksji nad prawdziwą wolnością człowieka. – Teologia ks. Blachnickiego to teologia jego życia. Tłumaczył ją nam tekstami, słowami, swoją postawą – mówił ks. Piwko. Kapłan przytoczył kilka historii z własnego życia, w których ks. Blachnicki wskazał mu drogę. – Kiedyś ks. Franciszek powiedział mi co robić, by być prawdziwie szczęśliwym. Wypełniać pokutę i zadośćuczynienie Bogu i bliźniemu. Wyzwolić siebie i pomagać w tym innym. O to samo prośmy dziś i my, starajmy się trwać w wolności i wyzwalać innych – dodał kapłan.

Po Apelu Jasnogórskim wspólnota Ruchu Światło - Życie do północy czuwała przed obrazem Matki Bożej Jasnogórskiej. Uczestniła w Eucharystii, której przewodniczył i słowo wygłosił bp Wojciech Osial. Nie zabrakło czasu na osobiste rozmowy z Matką Bożą a także sakramentu pokuty i pojednania.

Po czuwaniu dzieci i młodzież udali się autokarem do Ochotnicy Dolnej na zimowe rekolekcje, które właśnie dobiegają końca, a pozostali uczestnicy czuwania rozjechali się do domów.

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Zapisane na później

Pobieranie listy

Quantcast