Nowy numer 19/2021 Archiwum

Zaproszenie na VII Diecezjalny Dzień Kobiet

Zgodnie z tradycją, także w tym roku w ramach naszej akcji ewangelizacyjnej "Rośnij z Gościem" pragniemy zaprosić wszystkie niewiasty na VII Diecezjalny Dzień Kobiet. Tym razem do znanego już hasła dopisaliśmy kolejne zdanie: "Jestem Kobietą - Lubię to! - Blisko serca".

Diecezjalny Dzień Kobiet (już siódmy) odbędzie się 14 marca w Skierniewicach. Nasze spotkanie rozpoczniemy w kościele św. Jakuba Apostoła uroczystą Mszą św. o godz. 9.30. Eucharystii, zgodnie z tradycją, będzie przewodniczył ordynariusz diecezji bp Andrzej F. Dziuba. Przed błogosławieństwem wręczymy kolejne statuetki Anioła Dobroci osobom i firmom, które tworzą i wspierają DDK, i - odmawiając Litanię Chwały - podziękujemy Bogu za życie, opiekuńczość, pragnienie obdarzania miłością, serdeczność. Następnie wszystkie panie przemieszczą się do hali sportowej Ośrodka Sportu i Rekreacji nr 2 przy ul. Pomologicznej 8 na część wykładowo-rozrywkową.

W czasie wykładów i świadectw chcemy wspólnie podjąć refleksję nad przyjaźnią. Znany duszpasterz ks. Marek Dziewięcki, mówiąc o przyjaźni, nieraz podkreśla, że to polisa na życie, lekarstwo na wszelkie trudności, wielki skarb. Dlatego też wymaga czujności i pokory. Aby budować relacje przyjaźni, potrzeba czujności, bezinteresowności, szczerości, cierpliwości i subtelności, respektowania wolności i mądrości... W temat wprowadzi nas Irena Neumueler, która wygłosi konferencję „Od opuszczenia do przyjaźni”, podczas której pozwoli przybyłym kobietom pełniej podjąć zaproszenie do budowania wartościowych relacji, do tworzenia wokół siebie środowiska przyjaciół. Nauczy, jak przejść od doświadczenia opuszczenia do życia w Bożej obecności. Na podstawie postaci biblijnych opowie, jak Jezus budował relacje, a dzięki temu przemieniał złamane serca, niósł ocalenie i uzdrowienie duszy. Słuchając wykładu, nauczymy się, jak być w bliskości ze sobą, słuchać głosu własnego serca i prowadzić pasjonujące życie. Później razem z s. Anną Marią Pudełko zastanowimy się, jak budować trwałe, piękne i bliskie relacje. Prelegentka wygłosi konferencję „Przy sercu. Nie za daleko, nie za blisko”, podczas której opowie, jak budować relacje, jak pielęgnować przyjaźń, m.in. z perspektywy matki, córki, żony.

Podczas spotkania o swojej przyjaźni opowiedzą nam Joasia i Zosia. Mówiąc o przyjaźni z sobą i innymi, nie zapomnimy też o naszej planecie. W przerwach zorganizujemy konkursy z nagrodami, podczas których powiemy, jak troszczyć się o ziemię, daną człowiekowi w posiadanie przez Boga. O tym, jak łatwo być eko, opowie PGK Żyrardów.

Na tym nie koniec. Podobnie jak w latach ubiegłych, dla uczestniczek przygotowaliśmy niespodzianki, kwiaty, prezenty i atrakcje. We wzrastaniu pomoże nam kolejny dokument Jana Pawła II. Uchylając rąbka tajemnicy, zdradzamy, że każda z pań będzie mogła także odbyć podróż do świata bajek. Poprowadzi nas tam teatr Truskawkowi Rodzice, który wystawi przedstawienie „Francuskie dyrdymały, czyli sztuka pieczenia chleba”.

Nie zabraknie też koncertu i wspólnego śpiewu. W muzyczną podróż zabierze nas Magdalena Gorożankin, dziennikarka „Gościa Łowickiego”, która nie tylko fotografuje i relacjonuje to, co dzieje się między Łodzią a Warszawą, ale także pięknie śpiewa.

W programie będzie także czas na zupę, kawę i ciasto. Jak zwykle, nie zabraknie stoisk z książkami, biżuterią i różnego rodzaju drobiazgami. 

Podobnie jak miało to miejsce w latach ubiegłych, podczas naszego spotkania włączymy się w akcję dobroczynną, polegającą w tym roku na zbiórce pieniędzy na rzecz Zuzi Biernat. Dziewczynka urodziła się z wadą wrodzoną przewodu pokarmowego. Na podobne schorzenie chorują w Polsce tylko 3 osoby.

Wychodząc naprzeciw młodym mamom, także w tym roku postanowiliśmy przygotować specjalną salę dla dzieci, w której maluchy będą mogły bawić się, odpoczywać, oglądać bajki i twórczo spędzać czas z animatorami.

Czekając na spotkanie, poszukajcie strojów retro. Mile widziane długie suknie, rękawiczki, gorsety... Bądźmy piękne, dostojne, eleganckie. Dla pań w dawnych strojach przygotowaliśmy małą niespodziankę.

Zapraszamy do śledzenia naszego wydarzenia na Facebooku, gdzie każdego dnia na stronie Dzieła Dzielnych Kobiet prezentujemy abecadło przyjaźni. Prezentację przygotowała jedna z naszych uczestniczek - Ewa Bogusz. Tam, a także na naszej stronie będziemy umieszczać ważne informacje, wspomnienia, zaproszenia. Gorąco zachęcamy do wspólnego odliczania dni i śledzenia newsów!

Poniżej szczegółowy program VII DDK

9.30 - Msza św. pod przewodnictwem bp. Andrzeja F. Dziuby, nabożeństwo dziękczynne w kościele św. Jakuba w Skierniewicach,
10.45-11.15 - przejazd uczestniczek do hali sportowej nr 2 przy ul. Pomologicznej 8 w Skierniewicach,
11.15-11.40 - powitanie, wprowadzenie, życzenia od włodarzy miast i gmin,
11.40-12.30 - wykład Ireny Neumueler „Od opuszczenia do przyjaźni”,
12.30-13.30 - wykład s. Anny Marii Pudełko „Przy sercu. Nie za daleko, nie za blisko”,
13.30-14.40 - przerwa na zupę, kawę i ciasto,
14.40-15.10 - świadectwo dwóch przyjaciółek,
15.10-16.00 - teatr Truskawkowi Rodzice „Francuskie dyrdymały, czyli sztuka pieczenia chleba”,
16.15 - minikoncert,
16.40 - zakupy, zdjęcia, rozmowy, prezenty.

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Wyraź swoją opinię

napisz do redakcji:

gosc@gosc.pl

podziel się

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama